jestem partycypantem, chce byc najemcą

This topic contains 6 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 12 years, 3 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #403

  Anonim

  .

  #2412

  Anonim

  Witam, mam mały dylemat! Jestem partycypantem lokalu TBS. Chciałabym przepisać bądź darować partycypację swojej mamię i tym samym zostać najemca tego mieszkania. Gdyż będąc partycypantem, nie moge w tym TBSie być jednocześnie najemcą. Wpadłam na pomysł rozwiazania tejze sytuacji w taki właśnie sposób. Czy w takim razie gdy postąpie wg planu mama będzie mogła wskazac mnie jako najemce? Czy wtedy automatycznie poprzedni najemca, którego ja podałam dostanie wypowiedzenie?

  #2430

  Anonim

  Nie ma zapisów prawnych, aby partycypant nie mógł być jednocześnie najemcą.
  Partycypacę można przepisać lub darować, ale nie zostaje się automatycznie najemcą.
  Należy w TBSie zapytać czy podpiszą umowę z nowym najemcą i na jakich warunkach.
  W nowelizacji ustawy z tego roku jest zapis o wykupie mieszkań. Ale będzie go można wykupić tylko wtedy gdy najemca będzie także partycypantem.
  W tej sytuacji musisz dążyć za wszelką cenę do wskazania siebie jako najemcę (np sądownie jeśli TBS nie chce się zgodzić)
  Przepisując partycypację na mamę nic nie zyskasz, a wydasz trochę kasy.

  #2431

  Anonim

  Witam!
  W moim przypadku jest zapis w umowie, że partycypant nie może być najemcą, gdyż umowa zawarta była w czasie obowiązywania takich przepisów. W tej chwili partycypant może być najemcą. Co do reszty to proszę zapytać swój TBS bo każdy co do najmu rządzi się własnymi prawami. W moim przypadku było tak, że były najemca sam napisał prośbę o rozwiązanie umowy, a ja napisałam prośbę o zawarcie umowy najmu. Zarząd się zgodził i tyle.

  #2435

  Anonim

  Ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego została znowelizowana w 2004 r. i TBS powinien przesłać aneks do umowy.
  Teraz TBS nie ma nic do partycypacji. Można ją przepisać notarialnie na osobę wskazaną przez dotychczasowego partycypanta. Może to być nawet najemca. Ja tak zrobiłem i w tym momencie jestem najemca i partycypantem.

  #2437

  Anonim

  W tym TBSie nie mozna byc jednoczesnie partycypantem i najemcą… czyli mimo to powinnam notarialnie to załatwic? Chciałam przepisac partycypacje na mame, która nastepnie wskaze mnie na najemce. Ale jesli nie ma takiej potrzeby to rzeczywiscie strata pieniedzy…. hmm? troche nie rozumiem i nei wiem co mam zrobic:( a nie chce tego najemcy co jest, sama chce sie tam zameldowac i mieszkac:(

  #2438

  Anonim

  aha! ponad to ! czyli jesli w tym tbsie nie mozna byc jednoczesnie partycypantem i najmeca to nigdy go nie wykupie?? Gosciu w tym TBSie tez jakis jak choragiewka, najpierw mówił ze by zmienic najemce musze zmienic partycypacje, a jak chce to zrobic to mi mówi ze najemca musi sam sie zgodzic? a to nie automatycznie jest? sprzedaje partycypacje, on wskazuje nowego najemce. Na cóz mi jego zgoda? to na dodatek mój były (najemca), który dostanie moja kaucje, czynszu nie płaci no niedowiady:/ jestem załanama

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.