jak odstapic umowe najmu

This topic contains 6 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 11 years temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #299

  Anonim

  .

  #2088

  Anonim

  chcialabym odstapic umowe najmu tbs gdyz TBS nie zgadza sie na cesje partycypacji (partycypant pozostanie ten sam – TBS z 2003 roku)- jak to zrobic? czy sa chetni na taka forme mieszkania?

  #2089

  Anonim

  Odstąpienie umowy najmu polega na udaniu się do biura TBS i rozwiązaniu tejże umowy lub uzgodnieniu z partycypantem, że wskaże jako nowego najemcę zaproponowanego przez BBB. Oczywiście, jeżeli partycypant zaproponuje tę osobę, musi ona spełnić warunki, o których mowa w Ustawie i w statucie TBS. Najemca jest po prostu najemcą i nie ma żadnych praw majątkowych czy decyzyjnych w TBSie.

  #2094

  Anonim

  Lublinianka
  A jeżeli TBS nie wyrazi zgody na wskazanego nowego najemcę ? Mimo,że jako partycypant włąsnie ją wskazałem ?

  #2096

  lublinianka
  Participant

  TBS musi podać przyczynę – zgodnie z ustawą lub zapisem statutu. W innym wypadku, jeżeli przyszły najemca spełnia warunki, TBS musi podpisać z nim umowę, ponieważ Ustawa gwarantuje partycypantowi prawo wskazania najemcy. Wiem, że prezesi TBSów kombinują jak mogą, ale boją się słowa pisanego. Niech pan pisemnie wskaże najemcę, zaniesie pismo do administracji, żeby wpłynęło oficjalnie, proszę wziąć potwierdzenie na kopii. W piśmie proszę się domagać umotywowania decyzji w odniesieniu do właściwych aktów prawnych.
  Pozdrawiam.

  #2099

  Anonim

  Podobno TBS-y nie chcą się sądzić i podpisują umowy z nowym najemcą (ustawa mówi jasno a żaden zarząd nie może jej kwestionować). Jak Lublinianka pisała – ważne aby najemca spełniał wszelkie wymogi jakie stawia TBS i nie powinno byc problemu. Pozdrawiam, Iza

  #3430

  Anonim

  w opisanej powyżej sytuacji jakie prawa przysługują najemcy a jakie partycypantowi? czy osoba, która jest partycypantem, a nie jest już najemcą będzie mogła np. wykupić mieszkanie (jeśli oczywiście przebrnie przez całą procedurę – pytanie czysto teoretyczne) i wypowiedzieć umowę najemcy? a najemcy w momencie rezygnacji z prawa najmu już nie przysługują żadne pieniądze ? (nie może odpłatnie wskazać kolejnego najemcy ani z tbs nie przysługują mu środki bo nie jest partycypantem – czy dobrze rozumuję?) Chcę w taki sposób nabyć prawo najmu i interesują mnie związane z tym „ryzyka”
  bardzo proszę o odpowiedź.
  pozdrawiam

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.