Jak mój lokator może stac się najemcą

This topic contains 7 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 7 years, 7 months temu.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #925

  Anonim

  Jestem najemcą mieszkania w TBS, z moją rodziną mieszka kuzynka, jest zmeldowana w naszym mieszkaniu i wpisana do umowy najmu tak jak moja żona i córka. Kuzynka od roku jest też zapisana w kolejce do TBS. W najbliższym czasie kupuje mieszkanie i chce się wyprowadzić i mam pytanie czy moja kuzynka może przejąć umowę najmu jako główny lokator, będąc już ponad rok na liście oczekujacych, będąc zameldowana w tym mieszkaniu i będąc na umowie najmu mieszkania. Dodam że spełnia wymogi metrażowe bo mieszkanie jest małe.

  #4554

  Anonim

  Nie może posiadać tytułu prawnego do lokalu.
  Kuzynka jest zgłoszona do zamieszkania co nie robi z niej najemcy.
  Może jak najbardziej, nie ma czegoś takiego jak kryterium metrażowe. To jest czysto informacyjne. Na 30m2 mogą równie dobrze zamieszkiwać 4 osoby.

  #4555

  Anonim

  Co do szczegółów jakby to miało wyglądać najlepiej skontaktuj się z Twoją księgowością.

  #4566

  Anonim

  Zastanawiam się czy iść do biura TBS, czy nie spalę tematu dlatego pytam na forum by mieć jakiś obraz. Kuzynka niema prawa do żadnego lokalu, jest zameldowana u mnie na stałe, ma na to w dowodzie osobistym i jest w umowie najmu, czy może przejąć moje miszkanie ?

  #4568

  Anonim

  Kryterium metrażowe jest tylko w przypadku starania się o mieszkanie komunalne, ale tutaj to trzeba milion warunków spełnić i czeka się 20 lat.

  #4573

  Anonim

  Może i dwa miliony a znam tylko 2.
  Kryterium dochodowe i brak tytułu prawnego do lokalu.
  To że się czeka tyle to oczywiste bo po co pozbywać się mieszkania i oddawać go do TBS nie wiadomo komu. Zawsze ktoś pewny jest bardziej wiarygodny i takie są realia.
  Jeżeli mieszkania TBS będą wykupowane to w ogóle się skończy rotacja i miejmy nadzieje że tylko znajdzie się kasa na budowanie kolejnych budynków.

  #5988

  Anonim

  Trochę odgrzewam stary wątek, ale mam podobne pytanie.
  Obecnie moja matka jest partycypantem a ja głównym najemcą (blok z 2001). Mieszkam razem z żoną i dorosłym synem. Chcielibyśmy z żoną kupić sobie mieszkanie a syna zrobić głównym najemcą. Czy można to zrobić bez kombinacji typu wskazywanie nowego najemcy wypłata kaucji i ponowna wpłata. Czy można po prostu zgłosić to w biurze TBS?

  #6023

  Anonim

  będzie kupić mieszkanie synowi tzn. niby on sobie kupuje. Wymeldowujecie go, on będzie na papierze właścicielem nowego mieszkania, ale wy możecie się z nim po cichu zamienić. Też myślę o takim rozwiązaniu, bo obawiam się komplikacji w tbsie.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.