Eksmisja z TBS-u za zaległości w czynszu w wysokości 66 tys zł.

This topic contains 6 odpowiedzi, has 2 głosy, and was last updated by  Redakcja 6 years, 10 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #20245

  renia

  Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego eksmitowało właśnie kobietę, której zaległości w czynszu wynosiły aż 66 tys. zł. Kobieta zamieszkiwała lokal TBS z trójką innych lokatorów.

  Lokatorzy brali udział w programie oddłużeniowym, ale nie potrafili wywiązać się z jego warunków. Miasto zaoferowało dłużnikom mieszkanie socjalne, jednak Ci odrzucili ofertę i zamieszkali w Caritasie 🙂

  Co mnie zastanawia, to to, dlaczego STBS pozwoliło na zbudowanie tak wielkiego dług przez wynajmujących, dlaczego nie interweniowano wcześniej, kiedy dług za czynsz wynosił np. 2 czy 3 tysiące zł.?

  #20248

  Redakcja
  Keymaster

  Polecam do przeczytania mały poradnik jak wyjść z długów mając zaległości w czynszu. Co do spóźnionej reakcji STBS, to nie wiadomo jak długo trwa u nich taki program oddłużeniowy, ale rzeczywiście, 66 tys zł. to ogromny dług, gdzie przyjmując za wysokość czynsz np. 660zł/msc, daje to ponad 8 LAT ZALEGANIA z czynszem, reakcje zdecydowanie opóźniona!

  #20266

  Alex

  Ktoś wie na czym polega ten program oddłużeniowy?

  #20296

  g34

  Lokator z zadłużeniem w czynszu otrzymuje najprawdopodobniej zamrożenie naliczania odsetek i ma jakiś tam czas na spłatę zadłużenia aby narastające odsetki nie pogrążały go. Program oddłużeniowy bardzo często polega też na odpracowaniu zaległego długu na rzecz spółdzielni mieszkaniowej.

  Dziwi mnie fakt, że dług za czynsz zdążył urosnąć aż do takiej wielkości. Z tego co wiem, to proces oddłużeniowy uruchamiany jest zwykle po roku niepłacenia czynszu.

  #20303

  a.taras

  A czy możliwe jest umorzenie zadłużenia mieszkania komunalnego?Jeśli tak, to gdzie złożyć wniosek o umorzenie zaległości czynszowych?

  Pozdrawiam
  Adam

  #20536

  Kocurek

  Ciekawe, co obejmował ten dług, czy tylko czynsz i opłaty niezależne od wynajmującego, czy też dodatkowe opłaty?

  #20554

  Redakcja
  Keymaster

  Zaległości w czynszu zapewne urosły do tak dużej kwoty bo z każdym miesiącem doliczano odsetki, być może nastąpił tzw. „efekt śnieżnej kuli”. Taki najemca nie masz szans na wyjście z długu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.