Czy warto nam sie starać o mieszkanie TBS ?

This topic contains 2 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 12 years, 1 month temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #511

  Anonim

  .

  #2645

  Anonim

  Witam serdecznie.
  Jesteśmy parą narzeczonych, niedługo bierzemy ślub i chcemy się odizolować od rodziców i teściów:) Niestety na normalne mieszkanie nas nie stać, więc alternatywą jest TBS.
  Na rynku wtórnym. Na Allegro chociażby jest pełno takich ogłoszeń ludzi, którzy z jakiś powodó odsprzedają takie mieszkania.

  Ale mam pytanie co do tego, że najemca nie może mieć prawa do innego lokalu w tym samym mieście. Bo narzeczona po śmierci swojego taty (a tata już jest koło 70-tki…) ma dostac po nim mieszkanie.

  Więc pomysł mamy taki żebym to ja wziął na siebie tego TBS-a , bo mi „nie grozi” żadne mieszkanko w spadku od rodzinki raczej.

  Czy wtedy jak to ja bym wziął na siebie takie mieszkanie to ona by mogła dostać to mieszkanie po tacie i nadal mielibyśmy prawo do TBS-a??
  Czy to że nie można mieć prawa do żadnej innej nieruchomości w tym samym mieście dotyczy wszystkich, którzy mieszkają w danym mieszkaniu TBS, czy tyko tego, kogo podpis widnieje na umowie??

  Bardzo prosze o informacje.

  Pozdrawiamy.

  #2665

  Anonim

  WITAM! Z TYM PRAWEM DO POSIADANIA INNEJ NIERUCHOMOŚCI TO JAKIEŚ BZDURY. W CZĘSTOCHOWIE WCALE TEGO NIE SPRAWDZAJĄ I OSOBY KTÓRE MAJA DOMY DOSTAJĄ MIESZKANIA W TBS.SAMI MIESZKAJĄ W PIĘKNYCH DOMKACH A MIESZKANIA WYNAJMUJĄ.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.