Czy w TBS jest obowiązek meldunku?

This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 5 years, 10 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #459

    Anonim

    Witam. Jak z TBS i meldunkiem, trzeba się meldować?

    #2527

    Anonim

    .

    • This reply was modified 4 years, 9 months temu by  Redakcja.
    • This reply was modified 3 years, 7 months temu by  Redakcja.
    #5096

    Anonim

    Dołączam się do pytania.

    #5098

    Anonim

    Ano i po co? Obowiązek jest tylko zgłoszenia, że się zamieszkuje w celu ustalenia prawidłowej zaliczki (np. za śmieci).

    #5122

    Anonim

    czy jest prawnie usankcjonowane zameldowanie na stale w tbs po 3 latach zameldowania na pobyt czasowy

    #5123

    Anonim

    USTAWA
    z dnia 24 września 2010 r.
    o ewidencji ludności1)

    Art. 27. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego najpóźniej w 30 dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca.
    Art. 25. 1. Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania.

    Nie ma. Możesz się zameldować na kolejne 3 lata czasowo. Tak na prawdę mało kto obowiązku meldunkowego przestrzega. Ludzie pilnują tylko, żeby rozliczyć się we właściwym urzędzie skarbowym. Meldunek mieli wycofać całkowicie i do tego będą zmierzać.
    Spisy meldunkowe będą tworzone tylko na potrzeby wyborów.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.