Czy TBS sprawdza fakt posiadania lokalu mieszkalnego?

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Alex 6 years temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #21823

  Roman K.

  Dzień dobry, mam pytanie, czy TBS sprawdza fakt posiadania lokalu mieszkalnego lub jego część, czy ogranicza się do oświadczenia ze strony przyszłego najemcy?
  Od razu zaznaczę, że problem wynika z faktu iż posiadam pół lokalu mieszkalnego z tytułu, którego nie mam żadnych korzyści, więc nie wiem, czy muszę się go zrzec, czy szukać jakiejś innej alternatywy.

  #21828

  ww

  Byłem w podobnej sytuacji. Miałem pół domu. Prawnicy mówili bym założył spółkę z o o i do niej wniósł te pól domu (właścicielem byłaby spółka z oo a właścicielem spółki zoo ja)
  Nic nie zrobiłem z braku czasu. Mieszkam kilka lat w TBSie. Wiem, że był donos na mnie do TBSu ale to zbagatelizowali (płacę sumiennie czynsz)

  #21833

  Kacper T.

  Nie wiem czy TBS sprawdza czy jest się właścicielem jakiegoś innego mieszkania/lokalu, ale wiedz, że nie możesz wynajmować mieszkania od TBS jeśli jesteś właścicielem mieszkania w TYM SAMYM MIEŚCIE – owszem, można posiadać na własność mieszkanie i wynajmować drugie od TBS, ale warunkiem jest, żeby nie były one w tym samym mieście!

  Źródło:

  Zgodnie z treścią art. 30 Ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, Najemca nie może posiadać tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie tej samej miejscowości, w której znajduje się wynajmowany lokal. Podpisując umowę z TBS Najemca wypełnia odpowiednie oświadczenie, w którym potwierdza, że nie przysługuje mu żaden tytuł prawny do lokalu mieszkalnego na terenie Wrocławia oraz deklaruje, że niezwłocznie poinformuje TBS, jeżeli ten stan ulegnie zmianie.

  #21841

  magda

  co w sytuacji jak kupisz lokal w stanie deweloperskim? trzeb wykończyć a to trwa, więc gdzie zamieszkać, pod chmurką , jeśli trzeba oddac tbs?

  #21861

  Alex

  Nie no, nie zgłaszasz TBS-owi, że kupiłaś mieszkanie. Zgłaszasz, GDY się wyprowadzasz 🙂

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.