Czy prezes ma prawo zadac pieniadze za scedowanie partycypacji

This topic contains 10 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 4 months temu.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #771

  Anonim

  Witam mam problem i dylemat. Mianowicie … czy istnieje takie prawo zeby prezes zadal ponad 1800 zl za podpisanie cesji pomiedzy mna a gosciem,ktory chce mi mozna powoedziec smialo odsprzedac partycypacje. Na jego mieszkaniu umowa byla podpisana w czasach gdy najemca nie mogl byc partycypantem, dowiedzialem sie ze ta ustawa sie zmienila i ze ja powinienem juz byc najeca i partycypantem w jednej osobi jednak prezes zaprzecza temu tlumaczac sie ze blok jest na starych zasadach, ale ja podpisuje umowe w tym roku z nowymi przepisami !! Pomocy!! Prezes powoedzial ze poprostu szuka pieniedzy dlatego musze mu zaplacic ponad 1800 zl za cesje! Czy to legalne zagranie z jego strony?

  Sfrustrowany ja …:/

  #3684

  Anonim

  .

  #3683

  Anonim

  Nad tym co się dzieje TBS nikt naprawdę nie ma kontroli a ustawa jest enigmatyczna i wiele rzeczy jest naginanych. Zarządy tbs często robią sobie prywatne ranczo i łupią lokatorów.Trzeba pamiętać o jednej zasadzie wszytko na piśmie!

  #3694

  Anonim

  oczywiście że nie ma prawa. Żądać może notariusz jeżeli cesja ma być podpisana u notariusza. Ale to bez udziału TBS.

  #3695

  Anonim

  Poproś to na piśmie jak pisze poprzednik. W innym przypadku BROŃ CIE nie płać nic. Jak już to na rachunek bankowy TBS to wtedy jest zawsze do udokumentowania.

  #4110

  Anonim

  Czy TBS ma prawo żądac 12 rysięcy zł za zmianę polegającą na ustanowieniu najemcą partycypanta w miejsce dotychczasowego najemcy?Partycypant w praktyce wykłada częśc pieniiędzy na koszt budowy i nie ma prawa zamieszkiwac w lokalu w ,którym partycypuje . Ma prawo wynajmowac lokal ,przy czym koszty czynszu spłacane przez najemcę zawierają spłatę częci kosztów budowy . ale nie stanowia wkładu partycypanta ani najemca nie nabywa praw do lokalu. cO TO MA WSPÓLNEGO Z UCZCIWOŚCIĄ I POMOCĄ MNIEJ ZAMOŻNYM RODZINOM?

  #4111

  Anonim

  W TBS Ostoja Leszno koło Warszawy ponad 30 tysięcy. Jest to tzw opłata manipulacyjna. Były sprawy w sądach. Wszystkie wygrał TBS.

  #4125

  Anonim

  Cesja partycypacji rozwiązuje sprawe.

  #4126

  Anonim

  Nie rozwiązuje. Mając cesję partycypacji i mając wymogi (dochód i etc) do zawarcia umowy najmu muszę wnieść opłatę manipulacyjna dla TBSu za sporządzenie umowy najmu bagatela w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złoty.

  #4128

  Anonim

  Partycypujący ma prawo wskazać nowego najemcę, a TBS jeżeli spełnia wymogi zawrzeć z nim umowę najmu. Zabezpieczeniem umowy najmu jest kaucja, która najczęściej wynosi max 12-krotność miesięcznego czynszu.

  Opłata manipulacyjna odnosi się do partycypacji pierwotnej. Jak budowali nowy budynek to Kowalski partycypował w kosztach budowy. Trudno zatem ponownie w nich partycypować jeżeli budynek już stoi.
  Nie orientuje się jednakże czy taka kwota manipulacyjna liczona pewnie po wskaźnikach metra odtworzeniowego (żeby zabezpieczyć kredyt w banku) w jakiś sposób jest zwrotna.

  #4129

  Anonim

  Jest stała. Niezależnie od wielkości mieszkania. Nazywa się „oplata manipulacyjna”. Nie jest zwrotna. Czyli jeśli mieszkanie zmieniało by najemcę co roku przez 10 lat (najemca wskazany przez partycpanta a nie TBS) to TBS pobierze 10 opłat manipulacyjnych (bezwrotnych).

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.