czy Dostaniemy tbs?

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 11 years temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #518

  Anonim

  Witam chciałam się was spytać czy mamy szanse na mieszkanie z tbsow ja na umowie mam 1870zl brutto, mój partner ma 1500zl. brutto (ale tylko na umowie) w rzeczywistości dostaje ok 1700-1900zl na rękę mamy 4 lenia córkę wniosek mieliśmy w grudniu 2007r. czy musimy wziąć ślub aby dostać mieszanie w Gdańsku dodam jeszcze ze ja i córka mamy meldunek u mojej mamy a mój partner rok temu został wymeldowany ??

  #2656

  Anonim

  .

  #2658

  Anonim

  Z tego co wiem sa progi finansowe , ktore trzeba spełniac żeby załapac się na mieszkanie . Jeżeli złożyłaś wniosek, to powinnaś dostać odpowiedz czy łapiesz się na taka listę. Co jakiś czas trzeba donosic dokumenty z zarobkami. Nie musicie brac ślubu jako samotna matka z dzieckiem powinnaś dostać szybko mieszkanie bo jesteś osobą bardziej potrzebująca niz np. ja – osoba samotna. Najlepiej zadzwon do TBS i zapytaj o progi finansowe lub do urzedu miasta ale nie pamietam nr pokoju.
  pzdr

  #2660

  Anonim

  a czy to prawda ze w ciągu 5 lat od złożenia wniosku powinniśmy dostać mieszkanie? to nie ja składałam wniosek tylko mój partner ponieważ jest wychowankiem z rodziny zastępczej po odejściu od rodziny zastępczej miał taki obowiązek ponieważ się usamodzielnia. pani w urzędzie powiedziała ze jeśli wpłacimy 60tysiecy zl. to dostaniemy w tym roku mieszkanie.

  #2795

  Anonim

  Cześć
  Jestem stanu cywilnego wolny złożyłem wniosek do TBS ok 2008/2007 co rok aktualizowałem wniosek ponieważ z tego co słyszałem należy tak robić ponieważ oni to sprawdzają i tak około sierpnia dostałem informację o stawienie się w siedzibie TBS a tam umowa do podpisania mieszkanie 50m2 mam do zapłacenie 3 raty po 20000 czyli razem 60000 mieszkanie prawdopodobnie do odbioru w czerwcu 2 raty płatne do grudnia zaś 3 do marca no i oczywiście do zapłaty ok 8000 na odtworzenie mieszkania (czyli 12 krotność czynszu odtworzenia) więc średnio po 5 latach otrzymałem mieszkanie umowę podpisałem . Jeżeli chodzi o czy dostaniesz cytat”2. Suma przeciętnych miesięcznych dochodów, uzyskiwanych przez osoby wspólnie wynajmujące lokal mieszkalny w TBS (czyli członków tzw. gospodarstwa domowego), nie może przekraczać ustawowo określonego maksimum.

  Określając te limity ustawa odsyła do przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w danym województwie jako podstawy obliczenia maksimów dla gospodarstw domowych o różnej liczbie członków. I tak, miesięczny dochód kandydatów na najemców mieszkania w TBS nie może przekraczać 1,3 średniego wynagrodzenia w danym województwie więcej niż:

  o 20% w jednoosobowym gospodarstwie domowym,

  o 80% w dwuosobowym gospodarstwie domowym,

  o dalsze 40% na każdą dodatkową osobę w gospodarstwie domowym o większej liczbie osób
  mieszkasz w gdańsku a tam limit średni wynagrodzenia to pomorskie 3 692,18
  a maksymalny dochód na rodzinę :
  pomorskie 1 osobowa 5759,80 2 osobowa 8639,70 3 osobowa 10559,63

  więc moim skromnym zdaniem to jak najbardziej masz taką możliwość

  a jeżeli chodzi o to czy w ciągu 5 lat od złożenia wniosku otrzymacie mieszkanie to warto przejść się do siedziby tbs i popytać ja tak zrobiłem w grudniu 2011 podczas aktualizacji wniosku no i pani powiedziała że daje 50 % że uda mi się otrzymać mieszkanie ponieważ wnioskowałem o 2 pokojowe i powiedziała coś takiego że na 100% bym otrzymał jeżeli zdecydowałbym się na 1 pokojowe ale ja twardo powiedziałem że chcę 2 ponieważ razem z 2 osobą chcę mieszkać 🙂 na pewno jest to uzależnione na ile jest chętnych na te mieszkanie na ile osób złożyło wnioski o wynajmowanie mieszkania a ile osób nie aktualizowało aa również ile mieszkań będą mieli do wynajęcia. Życzę z wielkiego serca aby Wam się udało 🙂 Pozdrawiam

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.