Czekamy na swoje mieszkanie w TBSie a TBS Pułtusk nie ma pieniędzy

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Dixi 5 years, 4 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #22003

  Ola i Paweł

  W marcu 2018 miała ruszyć nowa inwestycja lokalnego TBS-u, miał powstać blok przy ul Jana Pawła II 19a. Blok miał pomieścić 48 mieszkań i planowo miał być oddany do użytku w kwietniu przyszłego roku. Niestety budowlańcy i firmy budowlane żądają za budowę lokali więcej niż przewiduje budżet naszego TBSu. Czy uda im się zgromadzić wystarczającą ilość pieniędzy na tą inwestycję? czy już teraz mamy się pożegnać z marzeniami o własnym mieszkaniu? oczywiście chodzi o Towarzystwo Budownictwa Społecznego Pułtusk Sp. z o. o. ul. Białowiejska 17, 06-100 Pułtusk

  #22011

  arek

  Skoro Wasze dane są na liście oczekujących na mieszkanie, to niech tam zostaną. Myślę, że skoro TBS ma już zaprojektowany cały blok i mieszkania, to realizacja budowy dojdzie do skutku. To chyba za daleko doszło, aby teraz mieli się z tego wycofać. Warto być w stałym kontakcie z administracją TBS-u w którym staracie się o mieszkanie.

  #22013

  Dixi

  Może to jest dobry moment, żeby się jeszcze wycofać? Dobrze się zastanówcie, bo zasady mieszkania w tbs niewiele się różnią od najmu w prywatnej kamienicy 🙂

  #22015

  arek

  No coś Ty Dixi, prywatny wynajem a wynajem z TBS to dwa różne światy, po pierwsze, autorzy wątku zamieszkają w nowym mieszkaniu, pachnącym świeżością a nie 100-letniej kamienicy, gdzie ani w środku, ani na zewnątrz, nie wygląda ona dobrze… co chwila coś do naprawy (przerabiałem to osobiście). A po drugie koszty koszty koszty, wiem, że najem mieszkania z TBS nie jest wcale tani, wielu ludzi spodziewało się mniejszych kosztów, ale pomimo ich wysokości i tak jest taniej wynajmować TBS niż mieszkanie od prywatnego właściciela.

  #22030

  Dixi

  No rzeczywiście na moment oddania może mieszkania są pachnące świeżością, ale buduje się je najniższym kosztem i najprędzej jak się da, więc szybko wychodzą „kwiatki” – jak wilgoć i grzyb. Poza tym w prywatnej kamienicy po prostu wynajmujesz, a nie płacisz właścicielowi 30% kosztów budowy jedynie za prawo najmu i kaucji w wysokości rocznego czynszu 😉 Bezpieczeństwo też nie większe, bo żadna państwowa instytucja nie ma szczególnych uprawnień do kontroli tbs.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.