Co trzeba zrobić zdając mieszkanie ?????

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #768

  Anonim

  Co trzeba zrobić zdając mieszkanie ? Chodzi o to czy trzeba przemalować mieszkanie , naprawić krany , kuchenka czy jeszcze coś innego. W ogóle o czym trzeba pamiętać zdając mieszkanie.

  #3666

  Anonim

  .

  #3668

  Anonim

  To jest pytanie bardziej do pań z TBSu – one pewnie dokładniej powiedzą.
  Ale tak ogólnie, to trzeba doprowadzić mieszkanie do stanu używalności dla następnego lokatora. To znaczy teoretycznie…. bo jeśli ten następny lokator dogada się z tym obecnym, to niekiedy nie trzeba nic robić.
  Ja się zapytałam (przed zdaniem mieszkania) moich następców czy sobie życzą żebyśmy im pomalowali mieszkanie na biało. Nie chcieli, bo mieli własną wizję. Więc w naszym mieszkaniu nie zrobiliśmy NIC 🙂

  Jednak nie zawsze jest tak pięknie i wtedy warto byłoby pomalować całe mieszkanie na biało. Ponadto jeżeli został uszkodzony np. parkiet, to również wypadałoby go wymienić. Ponieważ jednak każdy TBSowicz wpłacał kaucję na początku, zatem owa wymiana parkietu, kranu itp. może zostać zrobiona przez TBS, który bierze swoich robotników i wszystkie koszty odtrąca z owej kaucji. A jeśli ktoś woli zrobić to samemu, to też nie ma problemu – wykłada kasę z własnej kieszeni, ale za to dostaje z powrotem większą kaucję.

  Podsumowując – to co trzeba zrobić w mieszkaniu zależy od a) wymagań konkretnego TBSu b) dogadania się z następnym lokatorem (jeśli owego lokatora będzie nam dane poznać przed zdaniem lokalu).

  #3669

  Anonim

  Kaucje zawsze potrącają więc nie ma co się za bardzo podniecać i wymieniać.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.