Cesja/Odstąpienie TBS we Wrocławiu?

This topic contains 1 odpowiedź, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years temu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #813

  Anonim

  Witam wszystkich,

  od 2009r. jestem partycypantem i najemcą TBSu we Wrocławiu. Jako, że moja sytuacja życiowa się zmienia zacząłem zgłębiać temat odstąpienia/cesji praw do lokali Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wątków w temacie było już wiele i wśród nich pojawiła się informacja o zapisie w umowę, że:

  “Zwrot partycypacji może nastąpić w terminie wcześniejszym niż 12 mcy, o ile Najemca wskaże w swoje miejsce następcę, który dokona wpłaty równowartości kwoty partycypacji wypłaconej poprzedniemu najemcy”.

  W mojej umowie i wszystkich aneksach nigdzie nie jest zapisane, że lokal ma wrócić z powrotem do TBS.

  “Nieco odmienną sytuację normuje art. 29a. Reguluje on sytuację osoby fizycznej, która może zawrzeć umowę w sprawie partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego, którego będzie najemcą.

  Przepisy określają maksymalną kwotę partycypacji (ust. 2), a także tryb postępowania w przypadku zakończenia przez partycypanta najmu. W takiej sytuacji, zgodnie z ust. 3, najemca otrzymuje zwrot zwaloryzowanej kwoty partycypacji, zaś lokal wraca do dyspozycji towarzystwa, które może go z kolei wynająć kolejnemu najemcy. Podpisanie nowej umowy może być uzależnione od wniesienia przez przyszłego najemcę kwoty partycypacji w wysokości wypłaconej jego poprzednikowi.”

  Chciałbym, aby ten wątek był początkiem wymiany informacji ludzi, którzy chcieli odstąpić/odstąpili mieszkania w systemie TBS Wrocław i posiadają umowy spisane po 2004r.

  Pozdrawiam,
  Karol

  #3902

  Anonim

  .

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.