cesja praw przepisana na TBS

This topic contains 2 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Jolanta k 5 years, 10 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #21058

  AG

  Czy TBS może żądać zmiany cesji praw partycypacyjnych na nich ? Tzn podpisując umowę z TBS moja mama była głównym partycypantem (2007r), po ok.roku przyszło pismo, gdzie były same paragrafy, żeby przyjść do biura podpisać aneks do umowy, niestety nie wczytałam się w to i podpisałyśmy cesję praw na „rzecz” TBS. Teraz nie mam jako główny najemca, a moja mama jako partycypant prawa wskazać kolejnego najemcę. Czy było to zgodne z przepisami? cesja nie była podpisana u notariusza tylko w biurze TBS. Będę wdzięczna za odpowiedź, może zna ktoś prawnika, który zna przepisy TBS?

  #21082

  frr

  Mi się wydaję, że ta cesja była zgodna z prawem. Sytuacja która Ciebie spotkała, przydarzyła się moim znajomym, mieszkają w TBS Gorzów Wlkp. i nic z tym nie mogli zrobić, więc podejrzewam, że Tobie też nie uda się cofnąć cesji w TBS-ie.

  #21371

  Jolanta k

  Pytanie: Jestem najemcą i partycypantem w tbs od 10 lat. Mieszkam tam z mężem i synem. Mąż jest tam zameldowany. Ja i córka jeszcze jesteśmy formalnie zameldowani pod innym adresem. Obecnie chcę aby mąż był najemcą i partycypantem. Jak tego dokonać? Czy jest to związane z kosztami? Podatkiem ? I jeszcze pytanie: czy po przepisaniu umowy najmu i partycypacji na męża mogę być właścicielem innej nieruchomości w tym samym mieście?

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.