Cesja partycypacji

This topic contains 13 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 10 years temu.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #265

  Anonim

  Witam, mam pytanie dotyczące przeniesienia praw na nowego wskazanego przeze mnie najemce. Czy TBS ma prawo odmówić mi notarialnego przekazania partycypacji mimo, że w umowie nie zastrzegł braku takiej możliwości?? Chciałbym odstąpić mieszkanie wraz z partycypacją, tak aby nowy najemca miał pełne prawa wskazywania nowego najemce.

  Dziękuje za odpowiedź

  #1956

  Anonim

  .

  #1957

  Anonim

  nie TBS nie ma takiego prawa – nabyte prawa z tytułu partycypacji w kosztach budowy to twoje prawa majątkowe – możesz je podarować, sprzedać oraz są one dziedziczne – nowy lokator musi jednak spełniać wymogi stawiane przez ustawę (progi dochodowe, nie posiadanie innego lokalu w danym mieście tip). Załatw sprawę u notariusza aby były niepodważalne papiery na cesję – chodzi o notarialne potwierdzenie podpisów – kosztuje to około 300 zł a zamyka dyskusje z TBS-em.

  #1968

  Anonim

  witam,
  Ja jestem Partycypantem od 2007 roku. Byłam w TBS w sprawie przekazania mieszkania na nowgo najemcę, ale powiedzieli, że to oni wyznaczają i muszę skierować pismo do Zarządu o zgodę na wskazanie najmemcy. Próbowała mi Pani pokazać to w umie, ale niestety nie ma takiej adnotacji. Czy faktycznie musze pisać pismo do TBS o zgodę? Boje się, że jak przyjdę z nowym najemcą i cesją podpisaną notarialnie to mi tego nie uwzględnią?

  #1984

  Anonim

  Nie ma takiej regulacji , które wymusza konieczność uzyskania zgody TBS, chyba, że zastrzeżono to w umowie. Jeśli nie zastrzeżono , możesz śmiało sprzedawać bez zgody TBS. Najlepiej załatw to u Notariusza.

  #2151

  Anonim

  A jeżeli w umowie jest zapis, iz partycypant może wskazać nowego najemcę lub oddac lokal do TBSu, ale nie ma zapisu, który by zakazał cesji partycypacji, to czy mogę bezkarnie ją sprzedać na wolnym rynku?

  Nadmieniam, iz sama tak własnie kupiłam to mieszkanie w 2005 r. cesją praw do umowy z 2000 r. a pani w tbs mi powiedziała, iż wtedy było to możliwe, gdyz nie mieli pieniędzy, a teraz mają i mogą oddać i nie mogę w związku z tym sprzedać partycypacji.

  #4070

  Anonim

  Witam
  Chciałbym się dowiedzieć co oznacza dokładnie określenie „Cesja partycypacji” tylko poprosiłbym o wytłumaczenie tego po normalnemu 🙂
  Szukamy mieszkania i zainteresowaliśmy się jednym ale forma sprzedaży to UDZIAŁ i warunek to „Przeniesienie Cesji Partycypacji”.
  Proszę o wyrozumiałość
  Pozdrawiam 🙂

  #4075

  kkasiandru
  Participant

  Aby dokonać cesji partycypacji nie ma z tym kłopotu. Problem jest z zawarciem umowy najmu (czyli byciem najemcą takiego mieszkania). TBSy nie zgadzają się na zawarcie takiej umowy w przypadku, gdy osoby ,,kupiły” sobie partycypację na takie mieszkanie.

  #4078

  Anonim

  Jeżeli partycypujący ma pierwszeństwo we wskazaniu najemny to jeżeli spełnia on wymagania określone przepisami to TBS nie może odmówić zawarcia umowy najmu.

  #4219

  Anonim

  Czy cesja umowy partycypacji może odbyć sie bez udziału notariusza gdyz jest to moja babcia

  #4420

  Anonim

  Witam. Mimo braku zastrzeżeń w umowie partycypacyjnej TBS twierdzi (budynek 2013 rok), że nie mogę dokonać cesji partycypacji a musi ona wrócić zgodnie z ustawa do nich. Ustawa o TBS określa tryb zwrotu ale nie zakazuje cesji. Nie może zakazać bo naruszyłoby to Kodeks Cywilny. Czy ktoś wie gdzie na stronie sejmu są zaarchiwizowane prace odpowiednich Komisji nad ta ustawą. Pisałem do ministerstwa o interpretacje ale dostałem odpowiedź że do interpretacji upoważnione są sądy.

  #4521

  Anonim

  Cytuję wpis z góry, ponieważ świadczy o jednym!! Można dokonywać cesji (łamać prawo – według nich) Kiedy oni nie mają pieniędzy. Ale jak już pieniądze posiadają to jest to nie możliwe. Śmiech na sali….

  „pani w tbs mi powiedziała, iż wtedy było to możliwe, gdyz nie mieli pieniędzy, a teraz mają i mogą oddać i nie mogę w związku z tym sprzedać partycypacji

  #4527

  Anonim

  te panie w tbs to chyba są szkolone na jednym szkoleniu, bo kłamią wszystkie jednakowo…..

  #4533

  Anonim

  Z doświadczenia Ci powiem, że nie są szkolone w ogóle.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.