Cesja mieszkania tbs

This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 4 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #893

  Anonim

  Partycypantem fikcyjnie był mój Ojcie a później mój brat.
  Chciałabym dokonać cesji partycypacji mojego Ojca i brata – na mnie. Ojciec zmarł w XI 2001r., jeszcze przed moim wprowadzeniem się do mieszkania tbs. Czy jest to możliwe bez przeprowadzania rozprawy w sądzie jako masy spadkowej? Dlaczego mam ponosić koszty rozprawy w sądzie oraz na dojazd, gdyż Ojciec mieszkał w innej miejscowości?
  Czy jest jakaś inna forma dokonania cesji? Wg mnie powinien działać tu automat. Partycypacja mieszkania tbs to moje oszczędności życia. Przelałam pieniądze z książeczki mieszkaniowej (z pełnym wkładem 13marca 1979r.) Uzupełniałam wklad biorąc pożyczki z zakladu pracy. Wpłaciłam do tbs również kaucję. W sumie to ok. 50.000PLN. Dalej płacę wysoki czynsz w stosunku do moich zarobków, który ciągle się podwyższa już 12 lat!

  #4345

  Anonim

  .

  #4351

  Anonim

  Chyba najlepiej zapytać o to TBS.
  Najbardziej zastanawia mnie jak to możliwe, że człowiek nie żyjący co najmniej 13 lat jest nadal partycypantem TBSu? No chyba, że jest nim brat, ale już w tym 2001 roku należało załatwić odpowiednie formalności związane z dziedziczeniem po ojcu.

  Niestety jak ktoś chce mieć „nas piśmie” podział masy spadkowej, to raczej pozostaje tylko sąd. Opłaty za rozprawę nie są aż tak duże, ale czas oczekiwania na rozprawę może wynosić nawet kilka miesięcy. Na rozprawie muszą stawić się wszyscy spadkobiercy. Warto też się zorientować czy należy zgłosić się po rozprawie do Urzędu Skarbowego żeby zgłosić masę spadkową (na logikę chyba raczej sprawa jest przedawniona, ale lepiej się zorientować co na to US).

  Jeśli chodzi o działanie TBSu „z automatu”. Otóż na logikę nie może to być automat, bo po ojcu dziedziczy spadek więcej osób, a nie tylko Pani.

  #4352

  Anonim

  Zastanawiam się czy na tej rozprawie rzeczywiście muszą stawić się wszyscy spadkobiercy skoro minęło tyle lat… To chyba już pytanie do sądu…

  #4355

  Anonim

  Mnie chodzi tu o logikę spraw związanych z partycypacją i działaniem tbs-ów.
  Przecież to były moje pieniądze, nikt mi ich nie dał, a teraz się liczy, że otrzymałam spadek. Tak wielki nonsens! Muszę przeprowadzać formalności z dziedziczeniem spadku po Ojcu. Brat ani Rodzina nie jest zainteresowana moimi problemami. Kto wmyślił takie nieludzkie przepisy w tym zakresie? Ja jestem głównym najemcą mieszkania. Co się stanie z mieszkaniem po mojej śmierci? Syn zameldowany – nie jest zainteresowany mieszkaniem tbs. Komu piękny prezent uczyniłam. Tylu jest biednych ludzi a im nigdy nie dałam nic, bo zawsze byłam biedna i oszczędzałam na mieszkanie. Jestem prawie bezdomna, bo to nie moje mieszknie, tylko tbs.

  #4356

  Anonim

  jw

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.