Wykup TBS

#3319

Anonim

Mnie wykup też interesuje, ale nie po cenie rynkowej (bo to by było bez sensu 🙂

Z drugiej strony nie narzekam na TBS. Nawet jeśli spłacamy w czynszu kredyt z KFM, to i tak nie musimy spłacać ogromnych odsetek, którzy płacą ludzie kupujący mieszkania na własność na kredyt z banku.

Płacę czynsz i mnie już nic więcej nie interesuje. A „własnościowcy” oprócz płacenia czynszu muszą jeszcze martwić się ratami kredytu.
I tak będą właścicielami mieszkania dopiero za 30 lat. A do tego czasu nie mają żadnej gwarancji, czy kiedyś bank ich nie zlicytuje jeżeli kiedyś będą mieli problemy z płaceniem kredytu.

Co więcej – w TBSie jestem wolna. Jak mi się znudzi mieszkanie w Pcimiu Dolnym, to zawsze mogę się wyprowadzić do Wąchocka i dostanę z powrotem do rączki moją partycypację.
A ci co mają mieszkanie własnościowe, to niestety są do niego przykuci co najmniej na kilkadziesiąt lat. A nawet jakby chcieli je sprzedać, to poniosą same straty. Od 2009 mieszkania ciągle tanieją. Jakby sprzedali swoje mieszkanie teraz to zostaliby bez mieszkania i z dużym kredytem na karku, bo pieniądze ze sprzedaży nie pokryłyby długu w banku.