wykup – a protesty

#5087

Anonim

Ludzie róbmy coś – bo nie możemy całe życie być zawieszeni w próżni i gdybać że może za rok za dwa będzie można wykupić a może dopiero za 15 po spalcie” kredytu” ?? A może można już wykupić tylko nikt tego nie chcą powiedzieć bo lepiej zdzierać wyższy czynsz .. ??!!

Wiem, że w moim TBS-e przymierzają się do możliwości wykupu mieszkań, jednak są to dość duże stawki jak na chwile obecną. Bo za 1m2 chcą około 3900zł. brutto. I chcą zaproponować po upływie kolejnych 12-mcy stawkę nie przekraczająca 2500brutto. Pod pewnymi warunkami:
1. brak jakichkolwiek zaległości w opłatach czynszowych
2. minimum ciągłości jednego najemcy 4 – 5 lat
3 Udokumentowane źródła dochodu – pozwalające na ewentualne zaciągniecie kredytu w banku na wykup.
Maja u mnie też pomysł, że jeżeli kogoś nie będzie stać na kredyt a będzie wyrażał chęć wykupu to TBS -wykupi sam od siebie mieszkanie i sprzeda na raty . W tym wypadku czynsz ulegnie zmianie obniżeniu ale jednocześnie zostanie na takim samym poziomie jak jest- bo będzie w to wkalkulowana indywidualna rata właściciela. Ww ten sposób ominie się wszystkie procedury bankowe, a umowę „ratalna” zwierze się wtedy z TBS-em
Takie mam informacje -ploteczki od pani księgowej …ile w tym prawdy nie mam pojęcia ale jakiś cień prawdy jest na pewno.
Najprawdopodobniej tez w cenę wykupu lub w ratę maja być wkalkulowane wszystkie dodatkowe opłaty czyli NOTARIUSZ,KW podatek chyba już nie. Było by miło gdyby to weszło chociaż w części w życie.