samotnie czy para

#3088

Anonim

To chyba nie jest tak mała różnica jak pisał przedmówca. Dochody max.na jedną osobę np. we Wrocławiu to ok. 5 tys. zł a na 2 osoby ponad 8 tyś. Po II. dowiedz się dokładnie czy w TBS-e będą od Ciebie chcieli zaśw. o dochodach, i czy mają okreslone minimum dochodowe, które musisz spełnić. Nie wszystkie TBS-y tego wymagają. Jeśli nawet zechcą od Ciebie takie zaswiadczenie, to napewno nie teraz, lecz dopiero przy podpisaniu umowy najmu, czyli tuż przed odbiorem mieszkania (a więc dopiero średnio za jakis rok czy 1,5). Co do pytania „razem czy osobno” to, kiedyś też stałam przed takim dylematem, i szczęsliwie poradziły mi wtedy panie z TBS, bym wzięła tylko na siebie. Partnera możesz zawsze dopisać jako najemncę (czego tez nie polecam) lub tylko zameldować po odbiorze mieszkania. II opcja daje Ci bezpieczeństwo, że w razie rozpadu Waszego związku, nie masz problemu z pozbyciem się „intruza” z mieszkania.
Możecie oczywiście wziąc 2 mieszkania oddzielne. Niestety problem pojawi się z chwilą Waszego ślubu, bo jeśli nie będziecie mieli rozdzielnosci majątkowej, czyli zasada wspólnosci, to TBS może zarządać oddania jednego mieszkania.

Odpowiedzi udzieliłam na podstawie włsnych doswiadczeń w tym temacie ale każdy TBS rządzi się własnymi prawami musisz więc dopytać w spółdzielni…