Re:Wykup będzie TYLKO po cenach rynkowych

#1571

Anonim

Nie wiem, dlaczego stawiasz teraz jako kontrprzykład sytuację zupełnie inną, tj. spłatę zaciągniętego kredytu przed czasem po tym, jak podpisało się umowę na konkretną kwotę i wzięło na nią kredyt. Jak możesz porównywać to z sytuacją w TBS-ach? Popatrz na co masz podpisaną umowę. Na kupno mieszkania, czy na WYNAJEM? W związku z tym niestety nie masz żadnych podstaw do tego, aby rościć sobie cokolwiek innego niż zrewaloryzowaną kwotę partycypacji, którą wpłaciłeś przy przejmowaniu mieszkania.
Nie wiem, skąd Twój zarzut, że nie mieszkam w TBS – może raczysz mi to wyjaśnić? Dla Twojej wiadomości mieszkam w TBS we Wrocławiu i nie jestem chorym z zawiści człowiekiem, który ma ratę 1800 PLN w banku. Aczkolwiek, gdy to kalkuluję, to nie jestem wcale taki pewien, czy nie opłacałoby się to bardziej, bo żeby zamieszkać w TBS niecałe 2 lata temu musiałem wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw domu moich rodziców i teraz spłacam kredyt z ratą prawie 1000 PLN miesięcznie + płacę 1100 PLN czynszu w TBS za 62 m2. Za tą kwotę spokojnie mógłbym płacić ratę do banku za mieszkanie własnościowe, plusem jest tylko to, że na własnościowe musiałbym się zadłużyc na 30 lat, a ten kredyt, który wziąłem będę spłacać lat 15.
Jak więc widzisz, drogi “dd”, nie trzeba być zawistnym człowiekiem, tylko spróbować spojrzeć na problem realnie a nie przez swoje wyobrażenie tego, co by się chciało…