partycypacja-tata

#6093

Anonim

Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedzi.

Dopytywałam się znowu w TBS jak wygląda sprawa partycypacji i ZNOWU usłyszałam coś innego. Pani bezradnie rozkłada ręce mówiąc, że ona nie wiem skąd te różne wiadomości.
Nie ręczy za swoje koleżanki (mój błąd że nie spisałam ich nazwisk….)
Mówi, że ustawa to ustawa ale podać jej szczegółów nie potrafi.

Więc mam pytanie:
1) czy jeśli budynek był sprzed 2008 to partycypacja podlega waloryzacji? Pani twierdzi, że jest ustawa która mówi że nie .
Chociaż wcześniej twierdziła że waloryzacja jest zależna od tego kto jest partycypantem (najemca czy osoba trzecia)
Powiedziała , że nie dostaniemy ani złotówki więcej niż to co zostało wpłacone (ta wersja zmienia się w zależności od rozmawiającej ze mną pracownicy TBS)
2)czy partycypant w momencie rezygnacji ze swojej partycypacji może wskazać kogoś na swoje miejsce? Panie za każdym razem mówią co innego. Raz twierdzą, że może wskazać partycypanta „z ulicy”, innym razem ,że mieszkanie wraca na własność do TBS i to tylko oni wskazują następnego partycypanta
Na moje pytanie skąd te ogłoszenia w internecie o odstąpieniu partycypacji – odpowiedziała „że nie wie, i że kiedyś tak było ale już nie jest”
3) rozumiem,że w momencie zdania mieszkania następuje protokół zdawczo-odbiorczy w którym wylicza się amortyzację danych rzeczy. Jeśli uznają że amortyzacja jest zbyt duża to odejmą nam to z kaucji. Czy to prawda, że nawet przy dużej amortyzacji nie mogą odliczyć za wiele i muszą nam oddać kaucję nie mniejszą od tej którą wpłaciliśmy? A jeśli mamy całe mieszkanie w tapetach i będą chcieli abyśmy zrobili remont do białych ścian to kto za to ponosi koszt?