odp

#4233

Anonim

meritum wiesz ile wynosi podatek od nieruchomości na cele gospodarcze? no way 🙂
Jacek, przyszła żona może być zameldowana gdzie chce ale do zamieszkania ją zgłaszasz jeżeli bedziecie mieszkać w TBS bo od tego nalicza się opłaty.
Nie ma nic wspólnego między zameldowaniem i zamieszkaniem.
Jeżeli lokal pozostaje w odrębnym majątku osoby, z którą nie jest zawarta umowa najmu/partycypacji to myślę, że nie.
Jednakże TBSy różnie się do tego ustosunkowują. W art. 30 jest wyraźnie napisane że “osoba fizyczna oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania” jednakże z dopiskiem że “w dniu objęcia lokalu” ale tu już zgodnie z ust. 5 i 6 tego artykułu wypowiedzenie dotyczy tylko najemcy.
Ja bym powiedział tak. W chwili zawarcia umowy najmu nie posiadałeś tytułu prawnego do innego lokalu. W sumie po zawarciu małżeństwa też nie o ile lokal pozostaje w odrębnym majątku. To dobrze żeby było gdzieś zapisane w razie batalii z TBSem 🙂
Powodzenia 😉