odp

#3668

Anonim

To jest pytanie bardziej do pań z TBSu – one pewnie dokładniej powiedzą.
Ale tak ogólnie, to trzeba doprowadzić mieszkanie do stanu używalności dla następnego lokatora. To znaczy teoretycznie…. bo jeśli ten następny lokator dogada się z tym obecnym, to niekiedy nie trzeba nic robić.
Ja się zapytałam (przed zdaniem mieszkania) moich następców czy sobie życzą żebyśmy im pomalowali mieszkanie na biało. Nie chcieli, bo mieli własną wizję. Więc w naszym mieszkaniu nie zrobiliśmy NIC 🙂

Jednak nie zawsze jest tak pięknie i wtedy warto byłoby pomalować całe mieszkanie na biało. Ponadto jeżeli został uszkodzony np. parkiet, to również wypadałoby go wymienić. Ponieważ jednak każdy TBSowicz wpłacał kaucję na początku, zatem owa wymiana parkietu, kranu itp. może zostać zrobiona przez TBS, który bierze swoich robotników i wszystkie koszty odtrąca z owej kaucji. A jeśli ktoś woli zrobić to samemu, to też nie ma problemu – wykłada kasę z własnej kieszeni, ale za to dostaje z powrotem większą kaucję.

Podsumowując – to co trzeba zrobić w mieszkaniu zależy od a) wymagań konkretnego TBSu b) dogadania się z następnym lokatorem (jeśli owego lokatora będzie nam dane poznać przed zdaniem lokalu).