o

#2795

Anonim

Cześć
Jestem stanu cywilnego wolny złożyłem wniosek do TBS ok 2008/2007 co rok aktualizowałem wniosek ponieważ z tego co słyszałem należy tak robić ponieważ oni to sprawdzają i tak około sierpnia dostałem informację o stawienie się w siedzibie TBS a tam umowa do podpisania mieszkanie 50m2 mam do zapłacenie 3 raty po 20000 czyli razem 60000 mieszkanie prawdopodobnie do odbioru w czerwcu 2 raty płatne do grudnia zaś 3 do marca no i oczywiście do zapłaty ok 8000 na odtworzenie mieszkania (czyli 12 krotność czynszu odtworzenia) więc średnio po 5 latach otrzymałem mieszkanie umowę podpisałem . Jeżeli chodzi o czy dostaniesz cytat”2. Suma przeciętnych miesięcznych dochodów, uzyskiwanych przez osoby wspólnie wynajmujące lokal mieszkalny w TBS (czyli członków tzw. gospodarstwa domowego), nie może przekraczać ustawowo określonego maksimum.

Określając te limity ustawa odsyła do przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w danym województwie jako podstawy obliczenia maksimów dla gospodarstw domowych o różnej liczbie członków. I tak, miesięczny dochód kandydatów na najemców mieszkania w TBS nie może przekraczać 1,3 średniego wynagrodzenia w danym województwie więcej niż:

o 20% w jednoosobowym gospodarstwie domowym,

o 80% w dwuosobowym gospodarstwie domowym,

o dalsze 40% na każdą dodatkową osobę w gospodarstwie domowym o większej liczbie osób
mieszkasz w gdańsku a tam limit średni wynagrodzenia to pomorskie 3 692,18
a maksymalny dochód na rodzinę :
pomorskie 1 osobowa 5759,80 2 osobowa 8639,70 3 osobowa 10559,63

więc moim skromnym zdaniem to jak najbardziej masz taką możliwość

a jeżeli chodzi o to czy w ciągu 5 lat od złożenia wniosku otrzymacie mieszkanie to warto przejść się do siedziby tbs i popytać ja tak zrobiłem w grudniu 2011 podczas aktualizacji wniosku no i pani powiedziała że daje 50 % że uda mi się otrzymać mieszkanie ponieważ wnioskowałem o 2 pokojowe i powiedziała coś takiego że na 100% bym otrzymał jeżeli zdecydowałbym się na 1 pokojowe ale ja twardo powiedziałem że chcę 2 ponieważ razem z 2 osobą chcę mieszkać 🙂 na pewno jest to uzależnione na ile jest chętnych na te mieszkanie na ile osób złożyło wnioski o wynajmowanie mieszkania a ile osób nie aktualizowało aa również ile mieszkań będą mieli do wynajęcia. Życzę z wielkiego serca aby Wam się udało 🙂 Pozdrawiam