Kilka spostrzeżeń.

#5347

Anonim

Od przedwczoraj, od kiedy zamieściłem założenia do projektu petycji, zostałem na forum trzykrotnie zaatakowany – w tym raz personalnie. Posty zostały podpisane nikami „Klemens”, „wiadomość” i „mieszkańcy”.
„Klemens” wyszydził zapis o Funduszu Dopłat. Otóż proponowany przeze mnie zapis w żaden sposób nie szkodzi Najemcom-Partycypantom, przynosi korzyści TBS-om, pozwala bowiem na zdecentralizowanie programu TBS (środki pozyskane przez TBS-y zostaną reinwestowane) a tym samym jego naturalny rozwój, przy zmniejszonym udziale Państwa – same korzyści. I pozostaje Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który wskutek zaproponowanego rozwiązania traci kontrolę na mieniem TBS-ów. Otóż wykup mieszkań TBS przez najemców pozbawia BGK kolosalnych zysków jakie czerpie on z istnienia TBS-ów. Można śmiało zaryzykować tezę, iż Bank Gospodarstwa Krajowego jest jedynym poważnym beneficjentem całego programu TBS. Tymczasem ja zaproponowałem zmianę, która odetnie pasożyta jakim jest Bank od żywiciela, jakim są TBS-y. No i „Klemens” zareagował.
Potem ktoś kto podpisał się „wiadomość” zasugerował, by najemcy zajęli się tylko swoją działką i nie ruszali czegoś na czym się nie znają – czyli, no oczywiście – Funduszu Dopłat. Dodatkowo doradzono mi, bym się przestał udzielać na tym forum.
I wreszcie ktoś, kto podpisał się „mieszkańcy” zaatakował mnie personalnie, starając się przy pomocy bezczelnej manipulacji zdeprecjonować moją osobę, czyli odebrać mi wiarygodność. Jaki to miało cel? Chodzi o to, by proponowany przeze mnie projekt nie przeszedł.
Kogoś bardzo mocno niepokoi to co dzieje się na tym forum. Proponuję się tym nie przejmować i robić swoje.
Ustawa sama się nie zmieni w pożądanym przez nas (najemców) kierunku. Trzeba włożyć trochę wysiłku.