czynsz

#2068

Anonim

1) podna kalkulcja jest w 100% ok. tzn. sprawdza się prz liczeniu ile wyższy jkest czyns w TBS w stosunku do włsnościówki.

2) nie wiem jakie ma Pani zaliczki liczone w czynszu – ilu lokatorów jest zgłoszonych do lokalu itp, ale nie rozumiem czemu pani tak kryutykuje kalkulację – precież można odebrać partycypcję dołożyć 200 – 300 tys. zł kupić na własność i mieć „niski” czyns.

3) czy decydując się n TBS robiła to Pani pod przymusem – czy warunki Panią zaskoczyły – chyba nie ? więc cemu nie podejmuje Pani konstruktywnej dyskusji tylko wylewa rozgoryczenie – TBS to nie jest idealny spoób zaspokajnia swoich potrzeb mieszkaniowch, kredyt w banku tym bardziej nie jest doskonały nawet włsnościówka bez kredytu nie jest idealna bo za rónowartość 60 metrów w Krakowie czy Warszawie można kupić apartament nad Morzem Czarenym więc mieszkanie u na jest wyraźnie przepłcone, ale to mie ma znaczenia – ktoś podejmuje decyzję o wejściu w TBS bo w jego warunkach życiowych jest to optymalna decyzja- ani dobra ani zła – ale w miarę możliości finasowych rozwiązujca problem mieszkania.
4) porównywanie kosztów mieszkaia W TBS z koszami własnościowego mieszkania to teorii fikcja – chyba, że Pani ma kilka set tys osczędności w bnku – zakładam, że nie ma Pani na kupce powiedzmy 300 tys zł by kupić własnościowe mieszklnie – więc ratuje Panią TBS albo kredyt w banku – 60 metró w TBS koszt partycypacji wziętej bezpośrednio od spółdzielni w Krakowie to 110 tys zł na rynku wtónym to 150 tys zł, mieszkanie hipotczne to 300-380 tys zł w stanie deweloperskim + conajmniej 30 -40 tys na dokończenie + około 340 – 400 tys odsetek przez 30 lat.
czyli rata zależnie od ceny miszkania 1800-2400 zł + rahunki za mieszknie czyli kolejne 1000 zł. (czynsz, prąd, wod, ogrzewanie, kablóka+intrnt, telefon)

koszt wynajmu w Krakowie mieszkania 60 metrów w nowym budownictwie to minimum 1700- 2000 zł + wszystkie rchunki czyli kolejn 1000zl. (czynsz, ogrzewanie, prąd, woda, kblkówa + intrnet + telefon)
Czynsz w 60 metrowym TBS + zaliczki to okoł 1000-1100 zł + prąd + internet i kablówka + telefon = 1350-1400 zł przy zaliczkch na 3-4 osoby lokalu. (kalkulacja po wpłacie parytycypacji)

Proszę sobie odpwiedizeć co się bardziej opłaca ?? TBS i jego koszty trzeba porównywać do kredytu w banku lub wynaju na wolnym rynku – prównanie do mieszkaia własnościowego to bzdura bo jak ktoś ma na włąsnościowe to nie idzie w TBS !!

lepie wpłacić partycypację i oszcędzić w stosunku do krytu/wynajmu na wolnym rynku 1300-1600 zł ??? odkładając 50% tej różnicy na procent składany po 30 latach będziemy mieli okło 600 tys ł + wartość partycypacji!!!! ta klkulacja dotyczy oszędzania 50% różniczy w czynszu !! można oczywiście założy, iżmjąc na partycypaję pożyczy się baku o tyle mniej ale moja klkulacja aal działa – spcjalnie założyłe 50 %.

Wilkość mieszkania i miasto przyjął em za własnym przykładem – mieszkam w Krakowie w TBSsie o pow. 40,5 metra i odkładam aby docelowo wskoczyć an około 60 metrów w innym TBS. nieczuję się oszukany – takie są reguły gry.