Reply To: Procesy sądowe z TBS – OPCJE – Kompendium

#24778

wawa_pelczynskiego2

Kończąc
================
Chcę Wam pokazać jak ważna jest samoorganizacja mieszkańców – najemców TBS-ów.
Możecie wiele zyskać i zyskujemy, ale także jeśli nie zorganizujemy się to możemy wiele stracić.

Dlatego warto walczyć o utrzymanie obecnych umów i nie podpisywanie nowych – za wszelką cenę i warte jest to wszelkich pieniędzy.

Samoorganizacja nic nie kosztuje, prawie nic – a zyskać można bardzo wiele – jeszcze więcej.

Jeśli dziś zostawimy innych samym sobie, którzy dziś mają problemy – to jutro zostaniemy sami – bo już nikomu nie będzie zależeć – zależeć na nas.

Dlatego warto popierać wszelkie inicjatywy mieszkańców, nawet jeśli z nimi nie zgadzamy się – i sam tak robię, także finansowo,
Bo jeśli staniemy się nieczuli, bo sami zamienimy się w kawałek lodu – więc trzeba dawać dobro, aby przynajmniej samemu nie zlodowacieć (chociażby z tego powodu).

To nie ważne jak działamy, ale ważne, abyśmy robili wszystko najlepiej jak możemy.

======================================
To tak pokrótce co zebrałem od kilku prawników, gdyż zamówiłem kilka ekspertyz dotyczącej mojej sytuacji w TBS przy ul. Pełczyńskiego

i dzielę się z Wami – może Wam się przyda

i zupełnie na koniec
===================================
A jeśli już ktoś podpisał nową umowę?
===================================

– zależy co w niej jest, ale najlepiej zamówić ekspertyzę
– zgłosić umowę do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – co mi prawnik zalecił
– i iść do sądu – jeśli prawnik uzna za stosowne, ale dobrze też skonsultować poradę z jeszcze innym prawnikiem

KONIE

MIŁEGO ŻYCIA 🙂 🙂 🙂