Duża inwestycja TBS w Łodzi

Do czerwca 2015 roku przy ul. Kaliskiej w Łodzi powstaną 82 mieszkania. Budowę wycenianą na 11 mln 350 tys. zł zrealizuje Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Ogrodzony pięciopiętrowy budynek pomieści 16 mieszkań jednopokojowych o powierzchni około 30 m2, 58 dwupokojowych o pow. ok. 50 m2 i 8 trzypokojowych o pow. ok. 60 m2. Dwa mieszkania dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. W parterze przewidziano dwa lokale usługowe oraz 24 indywidualne garaże dla lokatorów.

Blok powstanie dzięki porozumieniu Widzewskiego TBS z miastem Łódź. Gmina wyłoży na budowę 5 mln 900 tys. zł z czego 2 mln 300 tys. zł zostanie dofinansowane z dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Do dyspozycji miasta będą 62 mieszkania, głównie te o większej powierzchni, które będą pełniły rolę lokali komunalnych. Zamieszkają tam rodziny, które są wysiedlane z kamienic poddawanych rewitalizacji oraz które straciły swoje dotychczasowe mieszkania w związku z dużymi inwestycjami na terenie Łodzi.

Pozostałą część kosztów budowy pokryje Widzewskie TBS z własnych środków oraz kredytów zaciągniętych na ten cel. Otrzyma do dyspozycji 20 mieszkań z przeznaczeniem na wynajem w ramach TBS lub na sprzedaż, by uzyskać fundusze na kolejne inwestycje.

Zobacz także:

Widzewskie TBS – aktualne inwestycje

Mieszkanie z TBS, czy na kredyt?

Jak otrzymać mieszkanie z TBS

Rate this post