Duża inwestycja TBS w Gdańsku zakończona

Dziś w Gdańsku Oruni przy ul. Trakt Św. Wojciecha odbyło się oficjalne wręczenie kluczy do 137 nowych mieszkań TBS. Inwestycję, której koszt szacowany jest na 23 mln zł, zrealizowało TBS Motława.

Budowa była finansowana w 40 % przez Bank Gospodarstwa Krajowego z Kredytu z PIB, 30 % to środki własne TBS, pochodzące z dokapitalizowania Spółki przez właściciela – Gminę Miasta Gdańska, pozostałe 30% to partycypacje osób wskazanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej. Trzy budynki powstały na terenie, który ucierpiał w 2001 roku w wyniku powodzi. Spółka TBS Motława dokonała rozbiórki ośmiu zniszczonych budynków mieszkalnych, z których najemcy zostali przesiedleni do nowych mieszkań powstałych na Osiedlu Zielone Wzgórze lub do lokali komunalnych na Dolnym Mieście.

Nowe bloki są czterokondygnacyjne – niepodpiwniczone z komórkami lokatorskimi w mieszkaniach. Do dyspozycji mieszkańców jest parking na 167 samochodów. Mieszkania wykończone są „pod klucz” tj. na podłogach ułożono wykładziny dywanowe oraz PCV, łazienki na ścianach i podłodze mają kafle. Każde z mieszkań wyposażone jest w gazowy, bezpieczny piec dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania, dzięki czemu najemcy sami decydują o tym kiedy włączyć ogrzewanie.

Budynki dla ochrony przed hałasem wyposażone są w okna trzyszybowe oraz mają wzmocnioną izolacyjność akustyczną ścian zewnętrznych. Jest to pierwsza inwestycja w Gdańsku, gdzie bezpośrednio do mieszkań poprowadzony jest światłowód umożliwiający odbiór sygnału telewizyjnego oraz internetowego. Na osiedlu jest też plac zabaw oraz dużo zieleni.

W latach 2004 – 2013 TBS Motława wybudował 969 mieszkań zlokalizowanych w osiedlach Zielone Wzgórze, Letnica, Trakt Św. Wojciecha oraz przy ul. Człuchowskiej.

Mieszkania Gdańsk
Nowe mieszkanie TBS Motława
Rate this post