Wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego wzór

Jak napisać wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego? Najczęstszym powodem wymiany przyłącza elektrycznego jest jego zły stan, bądź zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Aby zakład energetyczny (dalej ZE) dokonał takiej wymiany, musi otrzymać pisemną dyspozycję, w której my jako klienci poprosimy o dokonanie wymiany przyłącza, a sama wymiana może odbyć się na 2 sposoby:

  1. wymiana przyłącza napowietrznego na warkocz
  2. wymiana przyłącza napowietrznego na kablowe

W przypadku przyłącza napowietrznego (zwłaszcza gdy mamy do czynienia z przyłączem nieizolowanym), jego obecność stanowi duże zagrożenie podczas remontu elewacji domu lub innych prac remontowych wykonywanych w pobliżu takiego przyłącza.

Zalecana jest wtedy wymiana przyłącza napowietrznego na kablowe, które idzie ziemią do budynku, minimalizując tym samym ryzyko porażenia prądem, bądź zerwaniem linii napowietrznych na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Wymiana starego przyłącza energetycznego możliwa jest także w przypadku gdy zapotrzebowanie na moc elektryczną wzrasta, czyli np. w sytuacji gdy do danej nieruchomości wprowadza się kolejna rodzina.

Za modernizacją przyłącza elektrycznego przemawiają także często względy estetyczne, przecież linie napowietrzne biegnące od słupa elektrycznego do domu nie wyglądając zbyt nowocześnie.

  • Łatwe drukowanie
  • Możliwość edycji
  • Możliwość wielokrotnego użytku
  • Natychmiastowy dostęp do dokumentu
  • Gwarancja bezpieczeństwa (jesteśmy legalnie działającą firmą)
  • Wsparcie posprzedażowe e-mail
  • Pismo aktualne na 2022 rok
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl