„Dom dla Studenta” – nowy program mieszkaniowy w Szczecinie

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego postanowiło wyjść naprzeciw mieszkaniowym problemom studentów. Rusza z nowym programem „Dom dla Studenta”, oferując mieszkania na wynajem w atrakcyjnej cenie.

Program skierowany jest dla osób pochodzących spoza Szczecina i studiujących na szczecińskich uczelniach. Do ich dyspozycji Szczecińskie TBS przeznaczy 5 kompleksowo wyremontowanych i wyposażonych lokali o dużych powierzchniach położonych w centrum Szczecina, niedaleko ośrodków akademickich. W przypadku rosnącego zainteresowania spółka rozważy przekazanie kolejnych mieszkań.

Mieszkania przeznaczone dla studentów to duże, trzy- lub czteropokojowe lokale usytuowane w samym sercu miasta. W każdym z mieszkań znajdują się przestronne pokoje, kuchnia i łazienka z kompletnym wyposażeniem (meble, kuchenka, lodówka, pralka).

Aktualnie mieszkania dostępne są w następujących lokalizacjach:
– Bohaterów Getta Warszawskiego 4/5
– Bolesława Śmiałego 15/12
– Bolesława Śmiałego 16/18
– Bolesława Śmiałego 12/27
– Jana Karola Chodkiewicza 1/7

Wysokość czynszu to ok. 300 złotych/osobę (bez mediów), a więc dużo mniej niż na rynku. Jedyne warunki jakie trzeba spełnić to:
– przyszły najemca jest (został) studentem uczelni wyższej na terenie Miasta Szczecin – należy dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające ten fakt;
– przyszły najemca nie jest mieszkańcem Szczecina.

Przedmiotem umowy najmu będzie część lokalu (oznaczony pokój) z prawem do wspólnego korzystania z pozostałych pomieszczeń. Umowy zawierane będą na jeden rok z pierwszeństwem dotychczasowego najemcy do zawarcia umowy na kolejny okres. Osoby zainteresowane mają czas do końca sierpnia 2014 r. na złożenie wniosku w siedzibie STBS.

Przeczytaj również:
Szczecińskie TBS najlepsze w Polsce
Szczecińskie TBS – aktualne inwestycje

Rate this post