Czy 500+ zwiększy zdolność kredytową?

To oczywiste, że środki z programu 500+ przeznaczane będą przez polskie rodziny na spłatę już istniejących zobowiązań kredytowych, a czy program także zwiększy zdolność kredytową w kredycie hipotecznym przeciętnej polskiej rodziny?

Stanowisko wszystkich banków nie jest jeszcze znane, znane są natomiast już stanowiska mBanku i BGŻ BNP Paribas S.A. Oba banki nie będą brać pod uwagę wpływów z programu 500+ przy kredycie hipotecznym ponieważ okres kredytowania nieruchomości jest znacznie dłuższy np. 25 lat niż długość świadczenia zasiłku na dziecko, które otrzymywać będzie świadczenie do 18 roku życia.

Zaczyna się moment w którym deweloperzy jako dodatkowy atut pokazują, że przy zakupie mieszkania od nich, będzie można skorzystać z kalkulacji wliczając świadczenia z programu 500+ do zdolności kredytowej, jest jednak mylna reklama mająca na celu przyciągnięcie uwagi rodzin rozglądających się za nowym mieszkaniem.

500+ zwiększy Twoją zdolność w kredytach niehipotecznych

wklad-wlasny-2

Takie stanowisko wykazują mBank oraz BGŻ BNP Paribas. Comiesięczne wpływy świadczenia z programu 500 plus oba banki będą brały pod uwagę przy kalkulacji kredytów niehipotecznych czyli:

  • kredyty na samochód
  • kredyty gotówkowe
  • karty kredytowe
  • kredyty odnawialne
  • limity na koncie
Rate this post