Budowa Roku 2009 dla stargardzkiego i płockiego TBS

Budynek mieszkalny dla osób powyżej 55 lat stargardzkiego TBS i osiedle „Wieś” płockiego MTBS otrzymały nagrodę I stopnia w prestiżowym konkursie „Budowa Roku 2009” organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Konkurs ma za zadanie wyłonienie spośród obiektów budowlanych wzniesionych w kolejnym roku takich, które charakteryzują się najwyższą jakością robót oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, stanowiącymi też wybitne osiągnięcia polskiej myśli technicznej. Wszystkie zgłoszone budowy charakteryzowały się wysokim poziomem pod względem rozwiązań konstrukcyjnych jak i funkcjonalnych, a także: nowoczesnością, jakością wykonawstwa, bezpieczeństwem, warunkami pracy i ochrony środowiska oraz zaawansowaną organizacją procesu budowy i wzorcowym czasem realizacji.

Stargardzkie TBS – budynek mieszkalny dla osób powyżej 55 lat

Nagrodzony budynek mieszkalny jest pierwszym w Polsce zrealizowanym w ramach programu „Potrzebny Dom – Nie Sami”, przeznaczony dla osób w wieku powyżej 55 lat. W ramach realizacji programu proponowane są: konsultacje pielęgniarskie, dostępność lekarza rodzinnego, system przywoływania, dostępność do komunikatora internetowego, okresowa niezbędna pomoc w czynnościach gospodarczych niesiona przez wolontariuszy dla osób, które będą tej pomocy potrzebować oraz aktywizacja ludzi starszych na miarę ich możliwości.

ul. Śniadeckiego 11 w Stargardzie Szczecińskim
Budynek dla osób powyżej 55 lat – Stargardzkie TBS

Przy ul. Jana Śniadeckiego 11 w Stargardzie Szczecińskim – Kluczewie przy udziale kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego powstał 2- kondygnacyjny budynek, złożony z trzech połączonych segmentów mieszczących 22 mieszkania jedno- i dwupokojowe.

Pomieszczenia wyróżniają się szerokimi przejściami, dodatkowymi uchwytami w łazienkach i toaletach, powierzchniami antypoślizgowymi zastosowanymi w częściach wspólnych budynku. Wejścia do każdego segmentu pomalowano na wyróżniający się, jaskrawy kolor, co ma pomóc mieszkańcom w zidentyfikowaniu swojego adresu, podobnie jak wypukła numeracja zamontowana na drzwiach wejściowych. W budynku przewidziano przestrzeń wspólną – świetlicę z częścią kuchenną oraz dwa duże tarasy, przeznaczone do spędzania czasu w większej grupie.

Wybór osiedla w Kluczewie był nieprzypadkowy – zarówno inwestor jak i projektant docenili klimat osiedla, otoczonego zielenią. Zespół budynków przy ul. Śniadeckiego swoim kształtem nawiązuje do okolicy, wpisując się także w program zagospodarowania osiedla „Lotnisko”.

Nagrodą uhonorowano inwestora- Stargardzkie TBS Sp. z o.o., wykonawcę- Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane KPRB S.A. oraz projektanta zespołu mieszkań przy ul. J. Śniadeckiego- pracownię Domino Grupa Architektoniczna Wojciecha Dunaja.

MTBS w Płocku – osiedle mieszkaniowe „Wieś”

Osiedle Wieś składa się z pięciu budynków dwu- i trzypiętrowych mieszczących w sumie 127 mieszkań, które MTBS zbudował przy al. Jana Pawła II na Podolszycach Południe w Płocku. Obok bloków znajduje się kompletna mała infrastruktura i parking na 73 pojazdy. Osiedle powstało od razu w całości, łącznie z zagospodarowaniem terenu wokół niego i zostało ogrodzone. Całość prac wykonano w 13 miesięcy.

Osiedle Wieś w Płocku Podolszycach Południe
Osiedle Wieś MTBS Płock

Inwestycja kosztowała 20 mln zł i była finansowana 30 procentowym wkładem partycypacyjnym lokatorów, oraz kredytem z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dyplom z tytułem „Budowa Roku” trafił także do generalnego wykonawcy osiedla, czyli płockiej firmy Vectra S.A.

 

 

 

 

Przeczytaj także:
Nagroda dla prezesa stargardzkiego TBS

Stargardzkie TBS – aktualne inwestycje

Rate this post