TBS otrzymał kredyt – będą nowe mieszkania w Olkuszu

Po ponad dwóch latach oczekiwania na kredyt Olkuskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie budowę kolejnego bloku. Dzięki uzyskaniu niskiej oferty na budowę, kwota partycypacyjna będzie niższa i wyniesie około 700 złotych za m2.

Działka, przekazana przez gminę Olkusz, gdzie stanie budynek, znajduje się przy ul. Osieckiej. W pięcioklatkowym, czterokondygnacyjnym bloku znajdzie się dziewięć mieszkań jednopokojowych, osiemnaście dwupokojowych i dwadzieścia dwa trzypokojowe. Łącznie 49 mieszkań o powierzchni od 36 do 65 m2.

Wniosek o promesę kredytową na inwestycję Olkuskie TBS złożyło ponad dwa lata temu. Wiadomo było, że został on bardzo wysoko oceniony. Tak długi okres oczekiwania spowodowany był likwidacją Krajowego Funduszu Mieszkaniowego z którego finansowane były inwestycje TBS-ów.
Bank wymagał poręczenia od gminy do 51 procent wysokości kredytu podczas gdy, niekiedy poręczenia sięgają 80 czy nawet 100 procent.
Tak niski procent poręczenia to efekt dobrego wyniku finansowego OTBS–u. Kredyt z BGK wynosi 3 mln 574 tys. złotych. Miejscy radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie zgodzili się na poręczenie.

Do końca listopada TBS ma podpisać umowę z wykonawcą budynku i wtedy rozpocznie podpisywanie umów partycypacyjnych. Na mieszkania z TBS-u czeka w Olkuszu ponad 300 osób. Dla wielu osób to jedyna szansa na własne „M”.
Budowa budynku powinna rozpocząć się 1 grudnia i ma potrwać około 15 miesięcy.

Przeczytaj także:  Olkuskie TBS – aktualne inwestycje

Rate this post