Zielonogórski KTBS remontuje kamienicę – przybędzie 30 mieszkań

KTBS Zielona Góra ogłosiło przetarg na remont 30 mieszkań w kamienicy na ul. Sowińskiego. Mają powstać nie tylko mieszkania a również plac zabaw, garaże i park do ćwiczeń fitness. Czy będzie kolejny sukces KTBS Zielona Góra zaraz po oddaniu mieszkań na os. Sląskim?

Zaraz po sukcesie Zielonogórskiego KTBS gdzie na os. Śląskim oddano budynek TBS do użytku mieszkańców, przypominamy, że powstało tam 70 nowych lokali. Towarzystwo bierze się za kolejną inwestycję, tym razem KTBS Zielona Góra na cel wzięła sobie wyremontowanie kamienicy przy ul. Sowińskiego, sama kamienica stanowi zagrożenie dla mieszkańców mieszkających w sąsiedztwie.  Kamienica czeka na remont blisko 6 lat, budynek jest opustoszały i przygotowany do remontu. Problem dla spółki KTBS mogą stanowić 4 prywatne lokale które wciąż są zamieszkiwane mimo zakazu użytkowania budynku który wydał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Obecnie Trwają negocjacje z właścicielami prywatnych lokali. Same prace na projektem budynku zakończyły się już 29 kwietnia br. a termin składania ofert dla firm które podejmą się remontu kamienicy minął 13 maja.

Jakie mieszkania powstaną w kamienicy?

  • 6 kawalerek o powierzchni 32 mkw.
  • 17 mieszkań dwupokojowych o pow. 49-60 mkw.
  • 7 mieszkań trzypokojowych o pow 74-97 mkw.

Standard mieszkań

W pokojach na podłodze znajdzie się wykładzina podłogowa, łazienki wyposażone zostaną we wszystkie sanitaria a na podłodze znajdą się płytki. Kuchnia wyposażona będzie w elektryczny piekarni i płytę indukcyjną oraz szafkę. Warto wspomnieć, że w otoczeniu kamienicy powstanie 20 garaży na samochody osobowe, plac zabaw a także park fitness.

Jakie warunki należy spełnić aby móc aplikować o mieszkanie?

Przede wszystkim stały udokumentowany dochód. Ne można być właścicielem żadnego lokum na terenie Zielonej Góry. Proces aplikowania o mieszkanie należy zacząć od złożenia wniosku o najem w Komunalnym Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Zielonej Górze. Lokale KTBS otwarte są także na rodziny żyjące w nieformalnych związkach partnerskich.

KTBS Zielona Góra – informacje

Zielonogórski KTBS zarządza 1800 lokalami, większość z nich to mieszkania dwupokojowe – 63%, następnie kawalerki około 30% i 7% to mieszkania trzypokojowe. Wszystkie mieszkania zamieszkuję około 5 000 osób a średni czynsz Zielonogórskiego KTBS wynosi 9,5 zł za mkw.

 

 

Rate this post