Zasiedlenie mieszkań TBS w Tarnobrzegu

17 września 42 rodziny z Tarnobrzegu odebrały klucze do nowo wybudowanych mieszkań przy ulicy Kopernika. Lokatorzy to szczęśliwcy, których w marcu 2010 roku wyłoniono w publicznym losowaniu spośród ponad 170 osób ubiegających się o możliwość najmu mieszkania.

Oddany blok przy ulicy Kopernika jest już siódmym obiektem, wybudowanym przez Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa trwała dwa lata, a przekazanie budynku do użytku odbyło się z dwumiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym wyjątkowo mroźną zimą. Koszt inwestycji wyniósł ponad siedem milionów złotych. Budynek jest objęty trzyletnim okresem gwarancji. Przez ten czas mieszkańcy będą mogli zgłaszać wykonawcy ewentualne niedociągnięcia.

Budynek to tzw. jednoklatkowy punktowiec, ma siedem pięter, częściowo jest podpiwniczony, nie ma poddasza. Na każdej kondygnacji jest po sześć mieszkań. Łącznie w bloku mieszczą się 42 lokale wykończone „pod klucz”, w tym 21 trzypokojowych o powierzchni 65,90 m2 i 69,40 m2 oraz 21 dwupokojowych o powierzchni 53,64 m2 i 49,86 m2. Na parterze znajdują się dwa lokale handlowo-usługowe.

Tarnobrzeskie TBS w najbliższym czasie ma plany wybudować kolejny blok przy ulicy Kopernika, oraz kilka domków jednorodzinnych na osiedlu Ocice.

Rate this post