Zapisy na mieszkania TBS w Katowicach

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało właśnie do użytku pierwszy z czterech budynków realizowanych w ramach nowej inwestycji przy ul. Witosa w Katowicach. Trwają już zapisy na mieszkania w drugim budynku.

Osiedle Różane stanowi drugi etap budowy osiedla Sławka zlokalizowanego przy ul. Witosa i Sławka w katowickiej dzielnicy Załęże. Ukończony budynek ma prostą, zwartą budowę. Na każdym z rogów jaskrawo czerwonej elewacji namalowano róże. Projektant budynków inspirację zaczerpnął z historycznej dzielnicy Nikiszowiec, gdzie fasada budynku Poczty Polskiej ozdobiona jest mozaiką z motywem róży, nawiązującą do wstążki ze śląskiego stroju ludowego.

Blok posiada 55 mieszkań o powierzchni 37 mkw., 44-48 mkw. i 57 mkw. Przeważają lokale dwupokojowe. Lokatorzy mieszkań parterowych mają do dyspozycji ogródki przydomowe, pozostali balkony. W kolejnych budynkach ma być więcej mieszkań jednopokojowych, a najwięcej trzypokojowych, które cieszyły się do tej pory największym zainteresowaniem. Na osiedlu znajdzie się również plac zabaw dla dzieci oraz dwukondygnacyjny parking na ponad 200 samochodów.

Finalnie mają tu stanąć cztery bloki mieszczące łącznie 220 lokali na wynajem.
Przewidujemy, że kolejne budynki będziemy oddawać do użytkowania co roku. Rozpoczęliśmy już nabór wniosków o wynajem mieszkań w drugim z nich, którego budowa powinna się rozpocząć do końca 2015 roku – mówi Andrzej Groner kierownik inwestycji TBS Katowice.

Przeczytaj również:

Katowickie TBS – aktualne inwestycje

Rate this post