Duże zainteresowanie mieszkaniami TBS w Bydgoszczy

Obecnie na przydział mieszkania z zasobów Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego czeka około 2200 osób. Kolejka zmniejszy się pod koniec przyszłego roku kiedy TBS odda do użytku budowane teraz bloki na osiedlu Okole.

Przy ul. Grunwaldzkiej 64 i 66 oraz na Placu Chełmińskim 7 w Bydgoszczy staną trzy budynki. Znajdzie się w nich w sumie 65 wykończonych “pod klucz” mieszkań o powierzchni od 35 (kawalerka) do 70 m2 (4-pokojowe). W budynkach znajdą się również parkingi podziemne i lokale usługowe na parterze.

Jeszcze nie wszystkie mieszkania na Okolu są przydzielone. Pracownicy Bydgoskiego TBS dzwonią do wszystkich z listy oczekujących, żeby ją zweryfikować. Niektórzy zrezygnowali, bo nie chcieli czekać paru lat na przydział i kupili mieszkania z oferty rynkowej. Część bydgoszczan z listy wyjechała za granicę, lub starała się o mieszkanie z zasobów towarzystwa, ale nie dostała kredytu na partycypację.

Bloki, których budowę rozpoczęto w maju, powinny być gotowe we wrześniu przyszłego roku. Lokatorzy mogliby zacząć się wprowadzać w październiku albo listopadzie 2013. Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje też pod koniec 2013 roku dalszą rozbudowę osiedla na Fordonie przy ul. Bora-Komorowskiego. Powstaną tam trzy budynki z ponad 140 mieszkaniami na wynajem.