Wynajem podnośników – jak wybrać najlepszy model do wykonywanych prac?

Podnośniki to maszyny znajdujące wiele zastosowań, w różnorodnych branżach. Wie o tym każdy, jednak nie wszyscy mają świadomość, jak wybrać właściwy sprzęt. W tym artykule podpowiemy, czym kierować się przy wynajmie podnośników!

Co ma do zaoferowania wypożyczalnia podnośników koszowych?

Każda dobra wypożyczalnia podnośników koszowych posiada w ofercie różnorodne modele. Najprostsze konstrukcyjnie są podnośniki masztowe. W tym przypadku mamy do czynienia z platformą na długim, prostym wysięgniku. Sprzęt unosi osoby jedynie w linii prostej. Dość podobnie prezentuje się podnośnik teleskopowy.

Tutaj również stosuje się prosty mechanizm. Różnica polega jednak na kierunku ruchu wysięgnika oraz możliwości podpięcia do niego różnych modułów. W efekcie podnośniki teleskopowe są o bardziej wszechstronne. Służą jednak głównie do transportu przedmiotów i materiałów, a nie ludzi.

wynajem-podnosnikow

Kolejne urządzenia, których może dotyczyć wynajem podnośników, to między innymi modele nożycowe. Działają podobnie jak masztowe, również zapewniając ruch jedynie w linii prostej.

Niemniej mechanizm działa tu zupełnie inaczej: zwykle stosuje się podwójny wysięgnik, którego ruch przypomina ten charakterystyczny dla ostrzy w nożycach. Natomiast podnośniki przegubowe to podłużny wysięgnik z funkcją tak zwanego złamania. Daje to maszynie większą mobilność.

Wynajem podnośników dostosowanych do potrzeb

Wiesz już, jakie są najpopularniejsze modele na rynku. Powyżej wymieniliśmy też najpopularniejsze maszyny, jakie posiada na stanie dobra wypożyczalnia podnośników koszowych – jak widzisz, wynajem podnośników oferowany przez Drial może dotyczyć każdego z wymienionych sprzętów. Jednak który z nich jest najlepszy?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Czasem najlepszą opcją może być wypożyczenie podnośników nożycowych, a innym razem wynajem modeli teleskopowych. Wybór należy uzależnić od indywidualnych potrzeb.

Modele masztowe i nożycowe sprawdzają się wtedy, kiedy prace wykonuje się w miejscu łatwo dostępnym. W takich okolicznościach wystarczą tego typu maszyny, których wynajem przeważnie jest najtańszy.

Jeśli na wysokość należy przetransportować jakieś przedmioty, lepszy będzie podnośnik teleskopowy. Natomiast aby dotrzeć do miejsca trudno dostępnego, trzeba zdecydować się na wynajem podnośnika przegubowego.

Kiedy wynajem podnośników elektrycznych to najlepszy wybór?

Podział podnośników nie dotyczy tylko ich budowy i mechanizmu pracy. Ważny jest też rodzaj napędu. Otóż do pewnego czasu najpopularniejsze były modele spalinowe. Mowa o maszynach napędzanych silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi.

Owszem, wciąż można wynająć podnośniki tego typu, jednak stopniowo tracą one na popularności na rzecz modeli elektrycznych. Kiedy wynajem podnośników elektrycznych to najlepsze rozwiązanie?

Niewątpliwie na podnośniki zasilane silnikami elektrycznymi warto zdecydować się zawsze wtedy, kiedy istotny jest niski poziom hałasu. Jeśli prace mają być wykonywane w miejscu, gdzie duży hałas jest szczególnie niepożądany, warto wybrać właśnie tego typu egzemplarz.

Jak widzisz, dokonanie wyboru podnośnika może nie być proste. Warto skonsultować ten temat z ekspertem, posiadającym nie tylko wiedzę, ale też odpowiednio duże doświadczenie w branży. Przykładem takiej firmy jest właśnie Drial.

Rate this post
O Redakcja 422 artykuły
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl