Wykończenie mieszkania pod klucz w średnio wysokim budżecie – czy jest to możliwe do realizacji?

Wykończenie mieszkania to proces stopniowy, który wymaga od nas dużego zaangażowania. Jednak aby zmniejszyć sobie ten nerwowy czas i zminimalizować wydatki, możemy wynająć odpowiednią firmę wykończeniową, która pomoże nam w wykończeniu mieszkania w wysokim standardzie zgodnie z naszymi wytycznymi,  a także zmieścić się w wyznaczonym przez nas budżecie.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • wykańczanie wnętrz pod klucz – dlaczego warto zatrudnić profesjonalną firmę wykończeniową
  • wykończenie mieszkania pod klucz – dlaczego warto zlecić kompleksową usługę jednej firmie
  • jak znaleźć firmę zajmującą się kompleksowym wykańczaniem wnętrz pod klucz w naszej okolicy

Kompleksowe wykończenia wnętrz, w tym wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim czy wykończenie domu odebranego od dewelopera wymaga sporych prac wykończeniowych, a także zakupu materiałów, dostarczenia ich na miejsce oraz złożenia wszystkich kolejnych etapów w jedną spójną całość tak, aby remonty mieszkań lub wykończenie mieszkań czy domu nie trwało zbyt długo.

Kompleksowe wykończenia wnętrz pod klucz – jak znaleźć odpowiedniego fachowca i na co zwrócić uwagę

wykonczenie-mieszkania-pod-klucz

Po pierwsze warto wynająć firmę, która zajmie się wszystkim jednocześnie, to znaczy pomoże nam w wykończeniu mieszkania od odbioru aż po wejście i przeprowadzkę. W kompleksowe usługi budowlane wchodzi projekt aranżacji wnętrz, odbiór mieszkania, prace wykończeniowe takie jak układanie płytek ceramicznych, podłóg, montaż sanitariatów, mebli kuchennych, oświetlenia itp.

W cenie jest również fachowe doradztwo w pełnym zakresie usługi. Takie firmy działają kompleksowo, dzięki temu wykończenie mieszkania pod klucz jest możliwe w bardzo szybkim czasie i niedużym budżecie. Firma wykończeniowa pomoże nam w takim doborze materiałów, aby nasz budżet nie musiał rozrastać się w nieograniczonym tempie, a materiały wykończeniowe zadowalały nas nie tylko w kwestii ceny, ale także naszego gustu i jakości.

Dodatkowo firma wykończeniowa działająca kompleksowo zajmuje się wykańczaniem mieszkania i wykańczaniem wnętrz zgodnie z tym, jak sobie życzymy lub pomoże nam w stworzeniu projektu wykończenia wnętrz, w tym rysunków technicznych i ich wizualizacji 3D. Dzięki temu ekipa remontowa będzie wiedziała krok po kroku – co ma zrobić i w jaki sposób użytkować materiały wykończeniowe tak, aby powstawało jak najmniej odpadów.

To ważne zwłaszcza jeśli chodzi o kładzenie płytek czy podłóg we wnętrzu. Dzięki temu zostanie wykorzystana maksymalna ilość zamówionych materiałów, a zwrotów będzie jak najmniej. Jeśli chodzi o zwroty, kompleksowo działające firma wykończeniowa bierze je na siebie, podobnie jak wszelkie reklamacje, które często mogą także wystąpić przy wykończeniu mieszkania pod klucz. Podczas wykończenia mieszkania otrzymamy szczegółowy raport opisujący przebieg prac.

Niezależnie od tego, czy będziemy wykańczać mieszkanie, czy dom dla siebie, czy pod wynajem, firma wykończeniowa zapewni fachowe porady – doradzi nam w doborze materiałów. Podpowie, które materiały w konkretnej cenie najlepiej wybrać i które z nich będą najtrwalsze. Dzięki temu nie złapiemy się na fałszywe promocje lub produkty, które są drogie, ale w praktyce będą szybko się niszczyły.

Wykończenie mieszkania pod klucz w wyznaczonym budżecie – czy jest to w ogóle możliwe?

Kompleksowe wykończenie wnętrz pod klucz zgodnie z założonym budżetem jest jak najbardziej możliwe do realizacji. Jednak musimy wraz z firmą wykończeniową dobrze oszacować koszty wykończenia wnętrz, a także dobrać takie materiały, które zmieszczą się w naszym budżecie.

Dzięki temu unikniemy zbędnych, kosztownych wydatków i pomyłek w doborze materiałów. Dodatkowo firma wykończeniowa może zaoferować nam usługę obsługi dostaw materiałów wykończeniowych, obsługi reklamacji, a także ewentualnych zwrotów materiałów do sklepów budowlanych.

Dodatkowo profesjonalnie działająca firma wykończeniowa będzie miała podpisane specjalne umowy z konkretnymi dostawcami, którzy w bardzo atrakcyjnej cenie dostarczą nam materiały wyższej jakości po specjalnych, korzystniejszych cenach. Profesjonalna firma wykończeniowa podpisze z nami także umowę, gdzie dokładnie wyłoży punkt po punkcie za co, kiedy mamy zapłacić i jakie stawki będą nas obowiązywać.

Dzięki temu łatwiej będzie nam dochodzić ewentualnych roszczeń i reklamacji jeśli coś pójdzie nie tak. Takie firmy wykończeniowe zwykle polecane są pocztą pantoflową bądź cieszą się dobrą opinią w Internecie pozostawioną przez innych klientów, którzy skorzystali już z usług tej firmy.

Dzięki temu mamy pewność że prace wykończeniowe i kompleksowe wykończenia wnętrz w naszym mieszkaniu lub domu odbędzie się na wysokim poziomie i wedle oczekiwań klienta, a mieszkanie wykończone zostanie tak, jak sobie wymarzyliśmy.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl