Wygodne materace w Chorzowie – czym się kierować przy zakupie?

Dobry sen to marzenie wielu Polaków. Okazuje się bowiem, że według statystyk nawet połowa z nas ma problemy z wysypianiem się. Z czego to może wynikać? Wbrew pozorom nie jest to jedynie kwestią stresu czy niezdrowego trybu życia.

Bardzo często problemy ze snem spowodowane są nieodpowiednio dobranym materacem. Jeżeli więc stoisz przed podjęciem decyzji o zakupie nowego materaca — przeczytaj, co nasi eksperci mają Ci do powiedzenia!

Liczy się dobrze dobrany rozmiar materaca

Wybór odpowiedniego rozmiaru powinien być ukierunkowany tym, jakich rozmiarów jest jego posiadacz. Osobom o szczupłej budowie ciała, w tym dzieciom i młodzieży z pewnością wystarczą modele 80×180 cm. Trzeba jednak pamiętać o tym, że materac powinien mieć przynajmniej 20 cm zapasu długości.

Brak tej rezerwy z pewnością stanie się przyczyną odczuwanego dyskomfortu. Osoby o wzroście 180 cm powinny więc sięgnąć po materace o długości 200 cm. Z kolei tym, którzy mają obitą sylwetkę, poleca się modele o szerokości co najmniej 100 cm. Dotyczy to również osób, które w trakcie snu się wiercą. W przypadku par poleca się natomiast modele 140×200 cm.

liczy-sie-dobrze-dobrany-rozmiar-materaca
Liczy się dobrze dobrany rozmiar materaca

Jaka twardość jest optymalna?

Na to pytanie każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Odpowiedzi jest bowiem tyle, ilu ludzi na całym świecie. Ponadto warto również zaznaczyć, że skala twardości to pojęcie względne — każdy z nas ma bowiem inne preferencje.

Model, który dla jednych będzie twardy, dla drugich może okazać się zbyt miękki… A wszystko zależy od wagi! To właśnie ona ma tu decydujące znaczenie. Dlatego też firma Hilding stworzyła produkty aż o 4 stopniach twardości. Są to materace:

  • H1 — dla osób do 60 kg wagi;
  • H2 — przeznaczone dla tych, których waga wynosi pomiędzy 60 a 80 kg;
  • H3 — dla osób pomiędzy 80 a 100 kg;
  • H4 — stworzone z myślą o osobach ważących powyżej 100 kg.

To jednak jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Firma Hilding stworzyła również specjalną serię materaców, które posiadają aż 7 stref twardości. Są one rekomendowane zwłaszcza tym, którzy cenią sobie komfort i wygodę na najwyższym poziomie. Produkty takie jak Hilding Rumba są także doskonałym rozwiązaniem dla par, którym ciężko jest dopasować jeden poziom twardości.

Jakie wypełnienie będzie najlepsze?

Na rynku nie brakuje wielu, różnorodnych rodzajów wypełnień. Bardzo dużą popularnością cieszą się modele piankowe. W większości są one miękkie, jednak ich największą zaletą jest to, że posiadają właściwości antybakteryjne i nie zbierają w sobie roztocza.

Są one produkowane z pianki lateksowej (model Melody), wysokoelastycznej (model Conga) lub termoelastycznej (model Rumba). Bardzo dobrymi opiniami cieszą się także materace sprężynowe. Można je podzielić na modele kieszeniowe (model Cha Cha), multipocket (model Flamenco), lub Pocket Plus (model Lambada).

Szczególne miejsce zajmują materace hybrydowe, które łączą w sobie wszystkie najlepsze cechy pozostałych typów wypełnień. Należą do nich m.in. modele takie jak Hilding Electro, którego twardość została wzmocniona dodatkową warstwą sizalu.

Dobry stosunek ceny do jakości

Ostatnim jednak równie ważnym kryterium jest stosunek ceny do jakości produktu. Zakup materaca to inwestycja, która albo z nawiązką się nam zwróci, albo wywoła dużo szkód. Dlatego wybierając materac, należy udać się do renomowanego sprzedawcy.

Godnymi polecenia są zaufane punkty sprzedaży takie jak: Chorzów materace na Materacechorzow.pl oraz Koszalin materace na Materacekoszalin.com.pl. Sklepy te realizują zamówienia na terenie całej Polski, dlatego też warto zapoznać się z ich ofertą.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl