Własne mieszkanie? To może się udać!

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób. Często na ten cel zaciągane są kredyty, pożyczki i inne zobowiązania. Własne mieszkanie to nie tylko radość, ale także mnóstwo formalności, szczególnie na samym początku. Jak sobie z tym poradzić i nie popełnić żadnego błędu?

Warto zaczerpnąć fachowych porad prawnych, bo nawet niewielki błąd może być dla nas bardzo kosztowny, jeśli nie od razu, to w perspektywie dłuższego czasu.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kupna mieszkania?

wlasne-mieszkanie

Jeżeli już zdecydujesz się na zakup wymarzonego mieszkania, bez względu na to, czy będzie ono pochodzić z ryku pierwotnego, czy wtórnego, konieczne będzie dopełnienie wielu formalności. Musisz na początku upewnić się, że kwestie prawne zostały uregulowane, szczególnie w przypadku mieszkania z rynku wtórnego. Czy poprzedni właściciele na pewno są z tego mieszkania wymeldowani?

Czy mieszkanie nie jest obciążone kredytem hipotecznym? Czy nie jest zadłużone? To tylko kilka pytań, które musisz sobie postawić, zanim zdecydujesz się na ostateczny zakup. Kiedy masz już pewność, że wszelkie formalności zostały dopełnione, podpisz umowę, jednak tu również pamiętaj o ostrożności.

Czytaj wszystko, nawet te drobne druczki i gwiazdki, pod którymi nierzadko kryją się istotne informacje. Warto poświęcić temu sporo uwagi- nagrodą będą klucze do własnego, wymarzonego M4.

Gdzie szukać informacji na temat rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości nieustannie się zmienia. Jeśli szukasz mieszkania do kupienia bądź pod jakąś inwestycję, z pewnością chcesz być na bieżąco. Doskonałym źródłem wiedzy na temat aktualnego rynku nieruchomości jest serwis www.mieszkanie.pl.

W tym serwisie znajdziesz ciekawe informacje i newsy, a także mnóstwo praktycznych porad na temat znalezienia mieszkania, formalności prawnych związanych z jego zakupem, ale także ciekawostki na temat aranżacji czy urządzania mieszkania.

Ciekawą opcją jest także dostęp do ogłoszeń dotyczących nie tylko sprzedaży, ale także wynajmu mieszkania czy pokojów np. dla studentów. Wszystkie informacje zgromadzone są w jednym miejscu, a dostęp do nich jest wyjątkowo wygodny i intuicyjny.

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Jeżeli myślisz o zakupie mieszkania, z pewnością zastanawiasz się, czy lepiej będzie kupić mieszkanie od dewelopera, a więc z rynku pierwotnego, czy może jednak z rynku wtórnego. Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista ani jednoznaczna. Wiele zależy od tego, jakim funduszem dysponujesz. Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma naprawdę mnóstwo zalet i daje ogrom możliwości, ale wiąże się z dużym nakładem finansowym.

Kupujesz mieszkanie, jednak nie możesz w dniu zakupu po prostu się do niego wprowadzić. Najpierw musisz wszystko wykończyć i urządzić, a to oczywiście, generuje ogromne koszty. Plusem zaś jest to, że urządzasz mieszkanie tak, jak chcesz, bez żadnych kompromisów.

Mieszkanie z rynku wtórnego również ma swoje zalety. Przede wszystkim, w większości przypadków takie mieszkania nadają się do natychmiastowego zamieszkania. Nie musisz już niczego wykańczać ani remontować, choć wiąże się to z pewnymi kompromisami. Może się przecież okazać, że aranżacja mieszkania, jaką wykonali poprzedni właściciele, kompletnie nie przypada Ci do gustu. Wtedy koszty remontu również będą Cię dotyczyć.

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Z pewnością oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a ostateczna decyzja zależy przeważnie od budżetu, jakim dysponuje osoba kupująca.

4.7/5 - (4 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl