Więcej mieszkań TBS w woj. kujawsko-pomorskim

Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do budowy kolejnego budynku wielorodzinnego, tym razem w Golubiu-Dobrzyniu. Cały czas trwa nabór przyszłych najemców, a od tego ilu będzie chętnych zależeć będzie wielkość nowego bloku.

Początkowo mowa była o 20 lub 24 mieszkaniach. Teraz pojawia się szansa, że będzie ich nawet 36. Prezes Rypińskiego TBS Lech Szalkowski zapewnia, że na początku września na spotkaniu z burmistrzem ma być podjęta ostateczna decyzja co do wielkości budynku.
Na finiszu są już rozmowy TBS-u z bankiem PKO BP w sprawie kredytu umożliwiającego inwestycję.

Obecna oferta TBS w Rypinie różni się od wcześniejszej. Konieczny jest 50-procentowy wkład na starcie, ale w zamian najemcy stopniowo spłacać będą mieszkania i przejmą je na własność.

Umowy z osobami zainteresowanymi mieszkaniami podpisywane będą najprawdopodobniej od września do listopada. Wtedy przyszli najemcy poznają dokładne terminy płatności. Zapisanie się na listę nie wiąże się więc z koniecznością natychmiastowej wpłaty pieniędzy.
Budowa w Golubiu-Dobrzyniu ma ruszyć na początku przyszłego roku.

Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje także w Kowalewie Pomorskim. Tam do stycznia 2011 roku ma być gotowych 36 mieszkań.

Przeczytaj także:  Rypińskie TBS – aktualne inwestycje

Rate this post