W Szczecinie TBS oddaje mieszkania i buduje kolejne

We wtorek 31 sierpnia TBS “Prawobrzeże” przekazało w ręce lokatorów klucze do nowych mieszkań wybudowanych na terenie dawnego Fortu Prusy w Szczecinie. Pierwszy etap budowy osiedla to dopiero początek rewitalizacji obszaru. Jeszcze w tym roku ruszą kolejne prace budowlane.

W trzech budynkach zlokalizowanych przy ul. Kusocińskiego, Sowińskiego i Głowackiego mieszkania odebrało 99 rodzin. Lokale nadają się do natychmiastowego zamieszkania. Wyposażone są w kompletną armaturę sanitarną, kuchenki elektryczne i zlewozmywaki. Posiadają także przyłącza zapewniające dostęp do telefonu, internetu i telewizji kablowej.

TBS “Prawobrzeże” budowę rozpoczęło w maju 2009 roku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 20 mln zł i został sfinansowany przez miasto, oraz kredytem zaciągniętym w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Budowa osiedla mieszkaniowego jest początkiem procesu rewitalizacji obszaru byłych koszarów. Zgodnie z planem zagospodarowania terenu mają tam powstać kolejne 3 bloki mieszczące 95 mieszkań i dwa lokale usługowe.

Przeczytaj także:

TBS “Prawobrzeże” – aktualne inwestycje

Szczecińskie TBS – aktualne inwestycje

Stargard Szczeciński – Stargardzkie TBS

5/5 - (3 votes)