W Poznaniu czynsze w górę

Zgromadzenie wspólników Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zadecydowało o podwyżce czynszów w zasobie mieszkaniowym. Podwyżka obejmie około 700 mieszkań, należących do dawnych TBS-ów „Wielkopolska” i „Nasz Dom”.

Większe czynsze lokatorzy Poznańskiego TBS zapłacą od lipca. Lokatorzy dawnego „Naszego Domu”: zamiast 10 zł 10 gr płacić będą 10 zł 60 gr za każdy metr kwadratowy. Pozostali zapłacą 10 zł 80 gr zamiast dotychczasowych 10 zł 50 gr.

W tzw. „starym” TBS, czyli na osiedlach przy ul. Murawa, Folwarcznej, Naramowickiej, Piaskowej i Szyperskiej, oraz Sikorskiego i Roboczej stawki za metr kwadratowy nie zmieniają się i nadal wynosić będą 11 zł 38 gr. Podwyżki nie będzie też w domach przeznaczonych dla emerytów, czyli przy ul. Grabowej i Drewlańskiej.

Bogna Narożna, wiceprezes PTBS podwyżki tłumaczy rosnącymi kosztami obsługi kredytów, które spółka zaciągnęła na budowę mieszkań w Banku Gospodarstwa Krajowego, wyższymi opłatami za dzierżawę wieczystą gruntów, podwyżkami cen energii cieplnej i elektrycznej, a także wprowadzeniem dodatkowej opłaty za odprowadzanie deszczówki do kanalizacji.
Władze Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podkreślają, że to pierwsza podwyżka od maja 2009 r. i zapewniają, że w tym roku czynsze nie będą już wzrastać.

Rate this post