W Ostrołęce przybyło mieszkań TBS

W ostatnim dniu sierpnia 64 rodziny odebrały klucze do nowych mieszkań wybudowanych przez Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Mieszkania przy alei Jana Pawła II zgodnie ze standardem TBS wybudowano „pod klucz” i nadają się do natychmiastowego zamieszkania.

Inwestycja realizowana była przez półtora roku. Łączny koszt budowy obu bloków wyniósł ponad 9 mln zł. Prawie 6 mln pochodziło z kredytu jaki Ostrołęckie TBS uzyskało z Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto przekazało działkę pod inwestycję i poręczyło kredyt w BGK.
Mieszkania są dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 38 do 67 mkw. Każdy z bloków ma trzy klatki i trzy piętra. W podziemiach każdego budynku zbudowane zostały parkingi na 26 miejsc.

Uroczyste wręczenie kluczy odbyło się w sali konferencyjnej urzędu miasta. Przyszli lokatorzy, oprócz kluczy otrzymali w prezencie od prezydenta Janusza Kotowskiego zegary ścienne do nowych mieszkań.

Na mieszkanie od dewelopera nie dostaliśmy kredytu ze względu na niską zdolność kredytową. Postanowiliśmy spróbować w TBS, chociaż z żoną nie bardzo wierzyliśmy w to, że otrzymamy mieszkanie, bo lista osób zainteresowanych mieszkaniem liczyła kilkaset osób. Jednak warto było, mamy już klucze w rękach i od jutra zaczynamy się urządzać. – mówi szczęśliwy pan Robert, który wprowadzi się do trzypokojowego mieszkania przy alei Jana Pawła II.

Ostrołęckie TBS – aleja Jana Pawła II

Mieszkania Ostrołęka TBS Ostrołęka Jana Pawła

Łazienka Kuchnia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rate this post