TBS w Głogowie zapowiada duże inwestycje mieszkaniowe

Po oddaniu do użytku z końcem 2010 roku dwóch budynków na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie tamtejsze towarzystwo nie poprzestaje w budowach. W przygotowaniu są już następne inwestycje, które w najbliższych latach wzbogacą miasto o kilkaset nowych mieszkań TBS.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Głogowie od 1999 roku wybudowało i przekazało do użytkowania na zasadach najmu już łącznie 735 mieszkań. Największą inwestycją jest os. Piastów Śląskich przy ul. Książąt Oleśnickich/Henryka V Żelaznego, gdzie od 2007 r. w pięciu budynkach powstało 314 gotowych do natychmiastowego zamieszkania mieszkań.

W ostatnich dwóch oddanych tam blokach (listopad/grudzień 2010 r.) własny kąt znalazło 146 rodzin. Lokatorzy wpłacali 15 procentową partycypację i kaucje zabezpieczającą. Łączne opłaty wyniosły około 19 tys. zł za mieszkanie 1 pokojowe 32 m2, 28 tys. zł za mieszkanie 2 pokojowe 49 m2 i 35 tys. zł za mieszkanie 3 pokojowe 62 m2. Cena 2200 zł/m2 należała do najniższych w regionie.

Obecnie głogowskie TBS rozpoczyna procedurę przygotowującą realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego nr 13 (~90 mieszkań) tj. uzyskanie źródła finansowania, wyłonienie inwestora zastępczego, a następnie generalnego wykonawcy. Planowane rozpoczęcie budowy to maj 2011 r., zakończenie – maj 2012 r., a zasiedlenie budynku – czerwiec 2012 r.
W dalszej kolejności planuje się budowę budynku nr 14 (~90 mieszkań) i 15 (~90 mieszkań).

Realizacja inwestycji jest jednak uzależniona od kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego, a ten nie śpieszy się z decyzjami. Prezes głogowskiego TBS Czesław Cichoń na odpowiedź w sprawie finansowania budowy kolejnego budynku czeka już od roku.
Zapotrzebowanie na mieszkania TBS w Głogowie jest spore. Aktualnie złożonych jest blisko 600 wniosków od osób oczekujących na mieszkanie.

Zobacz także:  TBS w Głogowie – aktualne inwestycje

Rate this post