W Gliwicach powstanie 500 mieszkań TBS

W ciągu niespełna 10 lat w Gliwicach powstało 1249 mieszkań czynszowych w ramach TBS-ów. Ich budowa kosztowała łącznie około 193 milionów złotych. W kilku najbliższych latach na własne „m” może liczyć kolejne prawie pół tysiąca rodzin. Realizacją inwestycji zajmują się dwie miejskie spółki – ZBM I TBS oraz ZBM II TBS.

ZBM I TBS

W planach ZBM I TBS na najbliższe lata znalazły się cztery przedsięwzięcia. Nowe budynki powstaną przy ul. Mikołowskiej. Pomiędzy budynkami z numerami 15 i 25 znajdzie się 20 mieszkań. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, a lokatorzy będą mogli się wprowadzać w przyszłym. Zaś w bloku pod numerem 19 powstaną 23 mieszkania. Ich realizacja jest zaplanowana na lata 2011 – 2012. W tym samym czasie zostanie wzniesiony nowy obiekt z 32 mieszkaniami przy ul. Kochanowskiego.

Obecnie trwają także przygotowania do realizacji inwestycji przy ul. Raciborskiej Bramy, której realizacja powinna rozpocząć się w przyszłym roku. W nowej kamienicy zaplanowano 24 lokale mieszkalne i kilka usługowych. W sumie do 2012 r. „jedynka” odda do użytku 99 mieszkań o wartości prawie 26 mln zł.

ZBM II TBS

Równie ambitne plany ma ZBM II TBS. Pod koniec stycznia ruszyła budowa domu z 25 mieszkaniami przy ul. Strzelców Bytomskich w Łabędach. Nowi lokatorzy wprowadzą się już w przyszłym roku.

Natomiast w maju rozpocznie się realizacja drugiego etapu przedsięwzięcia przy ul. Granicznej. W tym rejonie przewidziano budowę 107 mieszkań.
W drugiej połowie roku rozpoczną się także prace u zbiegu ulic Mikołowskiej i Jana Pawła II, gdzie powstanie 18 mieszkań (część będzie na sprzedaż).

W kolejnym roku ruszą inwestycje przy ul. Uszczyka (27 lokali) i Targowej (33 lokale). Zaś na 2014 r. zaplanowano wzniesienie domów przy ul. Warszawskiej i Toszeckiej, a w latach 2014 – 2015 realizację trzeciego etapu przy ul. Granicznej.

W sumie do 2016 r. „dwójka” ma oddać do użytku 388 lokali mieszkalnych i 12 użytkowych. Wartość tych zadań wyniesie 102 mln zł.

Rate this post