Urządzanie nowego mieszkania do którego się wprowadzasz

Przeprowadzka do nowego mieszkania jest z reguły wydarzeniem bardzo ekscytującym. Z nowym lokum wiąże się nowe plany i wielkie nadzieje, jednak aby poczuć się w innych czterech kątach jak „u siebie”, należy zadbać o urządzenie mieszkania we własnym stylu.

Dobrze wziąć pod uwagę wystrój starego lokalu – przenieść te meble i dodatki, które są naprawdę funkcjonalne, a resztę sprzedać, oddać lub po prostu wyrzucić.

Praktyczne rozwiązania warto powielić w nowym lokum, jednocześnie unikając popełniania tych błędów aranżacyjnych, które uprzykrzały życie w starym mieszkaniu. O czym trzeba pamiętać i co lepiej jest zaplanować jeszcze przed przeprowadzką?

wnetrze-domu

Lampy sufitowe nadające charakteru

Oświetlenie to często bardzo niedoceniany element wykończenia wnętrza. Tymczasem odpowiednio umiejscowione i dobrane lampy sufitowe to doskonały sposób na wyznaczenie różnych stref w jednym pomieszczeniu, a także na wprowadzenie do wnętrza pożądanej atmosfery.

Nie warto ograniczać się tylko do jednego punktu oświetleniowego, bowiem zestawienie głównego oświetlenia z dodatkowym gwarantuje znacznie większą funkcjonalność i ciekawszy efekt aranżacyjny.

Wnętrze zyska zupełnie nowy charakter, jeśli na suficie zamontujemy nowoczesną, designerską lampę. Wybór produktów tego typu jest naprawdę ogromny, dlatego bez trudu można dobrać wariant odpowiedni zarówno do stylu aranżacyjnego glamour, jak i do modnego stylu industrialnego.

W klasycznych wnętrzach świetnie sprawdzają się duże lampy sufitowe z elementami drewna. Nadają one wnętrzu przytulności i klasy. Z kolei w surowych aranżacjach doskonale prezentują się minimalistyczne szklane abażury, reflektory, a nawet ‘gołe’ żarówki.

Przed wyborem lampy sufitowej należy zastanowić się nad ilością punktów oświetleniowych. Jeśli lampa ma wisieć na środku sypialni, odpowiedni będzie model z jedną żarówką. Z kolei lampa nad stół jadalniany lub kuchenną ladę powinna mieć formę proporcjonalną do kształtu blatu, czyli oświetlać go kilkoma żarówkami w równomierny sposób.

Pojemne szafy do sypialni

Porządek to podstawa w każdym mieszkaniu, dlatego (zwłaszcza w nowym lokum) warto zadbać od początku o odpowiednio dużą ilość miejsca do estetycznego przechowywania ubrań, akcesoriów i dodatków. Ukrycie ich wewnątrz szafy to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie. Meble tego typu są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem swojego wyglądu, jak i wnętrza.

W małej sypialni warto zdecydować się na model z przesuwanymi drzwiczkami, do których nie zablokuje dostępu żaden inny element wyposażenia. Z kolei na większy metraż można wybrać dużą, pojemną szafę z klasycznie otwieranymi drzwiami. Wnętrze mebla należy dostosować do przechowywanych w nim ubrań.

Jeśli wśród garderoby dominują sukienki, eleganckie koszule, płaszcze i garnitury, najlepiej sprawdzi się wariant z długim drążkiem na wiele wieszaków. Z kolei posiadacze bardziej sportowych ubrań, jak koszulki, jeansy czy dresy, mogą wybrać model szafy z dużą ilością wewnętrznych półek i szuflad.

Gotowe zestawy mebli do kuchni

Kuchnie na wymiar są praktyczne i pozwalają zagospodarować każdy centymetr wolnej przestrzeni, jednak ich zakup to duży wydatek, a meble nigdy nie są one dostępne od ręki. Gotowe zestawy kuchenne mogą na szczęście zaoferować równie wysoką funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Przed zakupem takiego umeblowania należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie kuchenne, biorąc pod uwagę lokalizację lodówki, zmywarki czy piekarnika. Warto dokładnie przemyśleć rozstaw tych urządzeń tak, aby wykorzystać maksymalną ilość dostępnej przestrzeni na blat roboczy – niezwykle ważny zwłaszcza dla osób, które dużo gotują.

Gotowe zestawy mebli do kuchni są bardzo zróżnicowane pod względem rodzajów szafek i półek, sposobu ich otwierania, wykończeń czy kolorów. Bardzo modne są przede wszystkim modele z gładkimi drzwiczkami, bez uchwytów.

Dużą popularnością cieszą się nadal błyszczące laminaty, które nadają kuchni bardzo elegancki wygląd. Dobór koloru mebli kuchennych jest z kolei kwestią bardzo indywidualną, choć bez wątpienia coraz więcej osób decyduje się na przestronne, jasne, białe kuchnie.

4.7/5 - (3 votes)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl