Tysiąc mieszkań na wynajem powstanie w Płocku

Na konferencji prasowej podsumowującej ubiegły rok działania Miejskiego TBS prezydent Płocka Andrzej Nowakowski ujawnił, że spółka wykorzysta cztery hektary terenu przy ul. Granicznej na nowe osiedle mieszkaniowe. Wstępnie ustalono, że zmieścić się tam może od 20 do 30 bloków, w których powstanie od 500 do tysiąca mieszkań.

Z wyjaśnień prezesa MTBS Mirosława Kłobukowskiego wynika, że do zagospodarowania jest obszar, który znajduje się między ul. Graniczną a ostatnimi blokami tzw. osiedla Zatorze Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółka przystąpi za niedługo do opracowania koncepcji zagospodarowania tego terenu.

Najemcy mieszkań którzy wpłacą partycypację będą mieli zagwarantowaną możliwość wykupu mieszkania po pięciu latach od podpisania umowy. Czynsz w tych blokach będzie zbliżony do tego, jaki płacą mieszkańcy ostatnio zasiedlonych bloków TBS, czyli ok. 11 zł za metr, z czego 9 zł stanowi spłata kredytu.

Podsumowując ubiegły rok działalności MTBS-u prezydent Andrzej Nowakowski wyjaśnił, że pieniądze na budowę osiedla spółka będzie miała m.in. ze sprzedaży pierwszych mieszkań budowanych na wynajem, do czego także się przygotowuje.

Od sierpnia 2011 roku istnieje ustawa, która na to pozwala – powiedział prezydent Nowakowski. – Niestety, jest ona niedoskonała, budzi wiele wątpliwości i nie jest skierowana do wszystkich. Kiedy jednak pojawią się szczegółowe przepisy rozwiewające wątpliwości, MTBS będzie gotowy do pierwszych transakcji.

Prawdopodobnie pierwsze prace budowlane przy ul. Granicznej ruszą w połowie przyszłego roku.

1/5 - (2 votes)