Tematyczna choinka w Twoim domu – popularne motywy przyozdabiania drzewek

Święta coraz bliżej. Jeśli zastanawiasz się nad tym, na jaki motyw przewodni postawić w tym roku, to mamy dla Ciebie kilka propozycji. Od tych klasycznych po tegoroczne trendy.

Największy trend 2023 – odważne kolory

Chciałbyś w tym roku odejść od klasyki? W takim razie zastanów się nad postawieniem na nieco ciemniejsze tonacje niż zazwyczaj. Jakie bombki choinkowe wybrać? Mogą być one w barwach butelkowej zieleni, brązu czy burgundy. Inne ozdoby, takie jak girlandy czy łańcuchy mogą mieć odcienie granatu bądź grafitu.

Celem jest stworzenie klimatycznego połączenia, które będzie mocno kontrastować z szarością za oknem. Tak przyozdobiona choinka z jednej strony może wydawać się dość surowa, z drugiej zaś dobrze wpasuje się w styl rustykalny. Jeśli chcesz w tym roku odejść od tradycyjnych złoto-czerwonych barw, to może być to dobre rozwiązanie.

Święta w stylu vintage

ubieranie choinki

Boże Narodzenie nierozerwalnie łączy się z różnymi zwyczajami i tradycjami. Z tego powodu niektórzy lubią organizować święta w dawnym stylu. Jeśli Ty również preferujesz estetykę vintage, to mamy dla Ciebie kilka rad.

Przede wszystkim podczas dekoracji choinki postaw na ozdoby wykonane z drewna. Znakomicie wyglądają one na tle głębokiej zieleni bijącej z drzewka. Do tego możesz sprawdzić, czy w piwnicy bądź na strychu nie zachowały się jakieś ozdoby sprzed lat. Starsze pokolenia mogą dobrze pamiętać, że dawniej bombki i dodatki wyglądały nieco inaczej niż obecnie.

Styl vintage nie wyklucza używania lampek, natomiast dla podkreślenia atmosfery możesz na parapetach w pobliżu choinki postawić kilka świec (przy zachowaniu bezpiecznej odległości). Mogą być to wersje zapachowe, które rozniosą po domu przyjemną woń pierników, cynamonu lub czekolady.

Choinka w tęczowych kolorach

Lubisz żywiołowe barwy? W takim razie podczas ubierania choinki możesz pobawić się kolorami. Zawieś na drzewku bombki i ozdoby o różnych barwach, mieszaj różne zestawy i przełamuj zimne odcienie ciepłymi.

Designerzy podkreślają, że motyw wielobarwnej choinki najlepiej sprawdza się w przypadku jej sztucznego modelu, ponieważ jest idealnie regularna. Możesz w ten sposób uzyskać wyrazisty efekt.

Może ponadczasowa klasyka?

Koniec końców w klasyce nie ma niczego złego. Jeśli lubisz tradycyjne ozdoby, to przystrój choinkę w czerwone i złote barwy. Przykładowo, niech bombki będą w jednym kolorze, a łańcuchy w drugim.

Do tego lampki i gotowe. Otrzymasz ciepłą i klimatyczną aranżację, która dobrze wpasuje się w klimat tradycyjnych świąt. Tak więc jeśli nie masz ochoty na eksperymenty i preferujesz bezpieczne i sprawdzone rozwiązania, to wiesz już, na co możesz postawić.

Dekorowanie choinki to moment, w którym naprawdę da się poczuć, że święta są już blisko. Niezależnie od tego, czy wolisz tradycyjne, czy też nowoczesne rozwiązania, Twoje drzewko z pewnością będzie wyglądać pięknie. Pamiętaj jedynie o tym, żeby nie przesadzić z ilością ozdób, ponieważ czasami co za dużo, to niezdrowo.

Artykuł sponsorowany.

5/5 - (1 vote)
Redakcja portalu TBS24.pl Na bieżąco monitorujemy inwestycje TBS związane z nowo budowanymi mieszkaniami, informując o nich naszych użytkowników, którzy wykupili dostęp do strefy VIP. Osoby mające dostęp do najnowszych inwestycji mają tę przewagę, że szybciej dowiedzą się o możliwości aplikowania o mieszkanie, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie mieszkania z zasobów TBS. Adres e-mail: kontakt@tbs24.pl